Сори за тъпия въпрос: Как да добавя една защитена зона от НАТУРА 2000?
Когато вкарам в JOSM .shp файла се визуализира и го разделя на няколк част, защото точките са над 10000. Това ли е правилния начин - част по част или има по-добур начин. Искам да се науча, така. ще ако някой ми обясни как да го направя ще съм биродавен!
Добре дошъл тук!
С JOSM и opendata плъгина съм вкарвал няколко. Другото е през QGIS.
Виж там тагването после да е като другите. Коя е тази зона? Някои зони са си по принцип разделени на отделни области.
Тази грешка не ми излиза. Възможно е и да съм сменил някоя настройка на JOSM, но не помня. Коя версия на JOSM ползваш?
Да, тия зони по Натура са си големи по принцип. Има и два различни сета за теглене, ти си се насочил към БГС 2005 (shp), докато аз бих теглил WGS 84, UTM 35 N зона (shp). Отместването не е голямо - някъде го мерих към 8 см.
И при двата файла зоната е разделена на части от по макс. 1769 точки. Добре е да ги обединиш всички части в мултиполигон. После копирай този мултиполигон в нов слой, оправи му таговете, щото те си ползват техни и така го качи.
От QGIS не съм сигурен, че можеш да качваш директно на сървъра на OSM. Но може и да има някаква добавка за това.