Аматорські веломаршрути

Шановне ком’юніті є питання по веломаршрутам.

Згідно OSM Wiki:

“Велосипедні маршрути — це іменовані, нумеровані або іншим способом позначені маршрути, які можуть проходити вздовж доріг, стежок або є спеціально виділеними для цього шляхами.”

Тобто це спеціальні маршрути, фізично позначені маркуванням на місцевості, зроблені організаціями чи органами місцевої або регіональної влади.

Чи принаймні описані і внесені до каталогів під номером чи назвою.

Історично у нас в країні таких маршрутів дуже не багато. Тому на карті часто можна знайти маршрути що позначають маршрут якихось колись проведених велозмагань.

Наприклад “Стежками Опришків 2016” в Карпатах або “Кантрійний велотандем” в Києві.

Я до цього толерантно відношусь( хоча звісно варто враховувати спортивну направленість позначення таких маршрутів, іноді не орієнтовано на “широкі маси”) тому що:

  • Ці маршрути часто ретельно продумуються організаторами. Їх проїзжають учасники змагань.
  • А потім ще люди можуть повторити якесь коло черз пару років і подивитися на свій власний час в порівнянні.

Але останнім часом почало з’являтися багато аматорських веломаршрутів на карті.

Із серії: “я отут класно придумав проїхав, давай нанесу це як маршрут на ОСМ, можу ще й якось назвати”.

Мені здається це візуально засмічує шар веломапи і є нецільовим використанням (для цього є alltrails, strava ітд)

Що робити з такими маршрутами, видаляти?

Yes.
See also Haute Route Schwarzwald - private Skitour?

1 Like

Ставтесь до веломаршрутів як до маршрутів громадського транспорту та дійте відповідно.

усі “тур де Франси” теж нанесені на ОСМ?
Я можливо і ці не додавав.

Можливо.
Я лише описав ситуацію в розрізі нашої країни, де якщо 100% слідувати правилам, ми будемо мати майже порожній відповідний шар по всій території з відносно цінною інформаціє.
А можливо є сенс з розвитком відповідних маркованих маршрутів видаляти те шо є зараз.

Telegram: Contact @osmUA колись у спільноті вже було обговорення

1 Like

На мою думку фізичне позначення - надлишкове: у нас і 99% місцевих доріг ніяк не позначено на місцевості, але щодо їх нанесення питань ні в кого не виникає.

Я би розглядав мінімальним порогом нанесення наявність схеми або текстового опису маршруту, розроблених певними місцевими велоспільнотами або відділами туризму і викладених на їх вебсайтах або сторінках у соцмережах. Самі маршрути бажано, щоби були відносно постійними - якщо це одноразовий маршрут велозмагань або велопробігу, то наносити його не потрібно (хоча якщо такі заходи проводяться рік за роком за тим самим маршрутом, то є певний сенс нанести його на карту).

Окремо в теорії я би допускав нанесення “челенж-маршрутів”, де певний відомий у своїй тусовці роверист проїхав би складним неофіційним маршрутом, а потім інші велосипедисти заради переглядів та лайків у Тік-Тоці активно почали повторювати цей маршрут, але скоріше за все таких випадків на весь світ будуть десятки, якщо не одиниці.

А от якщо в якогось аматора без погодження з жодною організацією чішуться руки щось нанести на карту, то краще протеґувати властивості стежок та путівців включно зі спецтеґами для MTB - окремі карти це будуть відображати, але збирати це у зв’язок веломаршруту точно не потрібно.

це ж трясця догори ногами) українська веломапа просто здригається від кількості маршрутів))

хто і яким чином має ритись у місцевих соцмережах щоб перевірити що маршрут гідний? Чи має бути вказано в описі маршруту типу "пацани, не видаляйте це, бо це відомий усим маршрут “двоголова білка, номер 001” " ?

ну це вже зашквар і ти сам це описав)

і як щодо маркування МТБ маршрутів або трейлових трас? бо дуже часто такі трас не легалізовані і у буржуйкраїнах, але мають відповідне маркування на OSM

Так, в Україні мало позначених маршрутів. Але якщо подивитися на Європу, то це майже всі нумеровані маршрути.

Я за 20 років каток маю сотню власних кльових маршрутів по області, Україні і закордоном. Але я не буду їх переносити на шар ОСМ, наскільки б гарними, продуманими і прокатаними вони не були.

Якщо так почне робити кожен буде взагалі трешак, хай краще карта буде чиста.
Бо ідея ОСМ в першу чергу в описанні фізичного світу.
Який може бути (і часто є) базовою мапою втч для інших сервісів.

Ще раз, давайте не використовувати ОСМ як страву, треілфоркс, олтреілс.
Якщо ви персонально вважаєте що маєте класний маршрут - викладайте там.

Звісно кожен може мати свій погляд, але давайте керуватися правилами ОСМ як базою.

Про трейли окремо - трейли варто і треба позначати.
Часто у нас їх невірно позначають як “велодоріжка”. Вірно позначати тропою (або грунтовкою за необхідності), з додаванням спец MTB тегів. На карті відмальовується майже так само. Зараз почав фіксити.

Трейли це часто дуже короткі шматки, по бездоріжжю, де якраз проїзжабельність вело варто позначати (правильним чином).

Візуально жирнюща лінія маршрута через всю область, частково по населеним пунктам, частково по асфальту, не те саме.

1 Like

@Viterall, ці назви крім вас хтось використовує?

Питання без сарказму, просто цікаво.

Для цього є теґ source=*. В описаних мною випадках передбачається, що є посилання на сторінку, де цей маршрут детально описаний. Немає джерела - в утіль.