tagowanie szlaków pieszych

Tak, to dobre zmiany - zaraz to uwzględnię. Dzięki.

Pamiętajmy o tym, że nie wszystkie programy/portale wyświetlają szlaki tak jak chcielibyśmy - choćby podstawowa strona osm.org.
Informacje istotnie są powtórzone, ale przecież nie robimy mapy tylko dla poliglotów i znawców komputerów. Podanie danych szlaku “otwartym tekstem” raczej pomoże niż zaszkodzi. Ponadto, tak jak pisałem w tym wątku już dawno temu, w czasie edycji w JOSM po prostu jest łatwiej.

to mnie właśnie bardzo irytuje - często podstawowe serwisy osm nie działają tak jak powinny, a my musimy przez to trochę kombinować przy tagowaniu

Sygnalizuję tylko potencjalny problem renderingu:
http://waymarkedtrails.org/pl/relation/3849701?zoom=12&lat=50.83884&lon=16.35312&hill=0

(dla mało spostrzegawczych - można kliknąć sobie link do strony internetowej). Szlak jest tak nietypowo oznakowany w terenie, tzn. zasadniczo jest oznakowany kolorem niebieskim, ale na ŻÓŁTYM TLE. Niestety krzyżuje się w kilku miejscach z normalnymi szlakami niebieskimi (nie wszystkie są już naniesione na mapę osm, ale widać to już w miejscowości Struga).

Na papierowych mapach, które widziałem do tej pory szlak ten był rysowany linią przerywaną na zmianę żółtą i niebieską. Fajnie by było, gdyby warstwa szlaki na osmapa.pl (i inne Polskie mapy) potrafiła wyświetlić go w sposób umożliwiający odróżnienie go od “normalnych” szlaków niebieskich (takich na białym tle).

To ja zapytam się przy okazji o pomysły na zatagowanie tego znaku:

Taki to oto znak narysowany jest na Wiślańskiej Trasie Rowerowej w Kujawsko-Pomorskim.

A dla uproszczenia, tak wygląda w terenie bardziej cywilizowanym:

Na białym tle jest obrazek:

Witajcie,
To mój pierwszy wpis na forum, w temacie który mnie interesuje :slight_smile:
Jakis czas temu pytałem w KTG ZG PTTK o dostęp do danych związanych ze szlakami górskimi (w szczególności w kwestii czasów przejść) - dowiedziałem się, że nie ma żadnej możliwości ich uzyskania. Pozostaje więc pstrykanie drogowskazów :slight_smile:

A jak dokładnie brzmiało twoje pytanie i jak dokładnie brzmiała ich odpowiedź? Zrób ctrl+c ctrl+v proszę. Mam jakieś kontakty do PTTK, może coś uda się popchnąć.

W 2012 byłem na miejscu przy okazji weryfikacji GOTu syna, i po prostu zapytałem o możliwość uzyskania bazy szlaków/dostępu do niej.
A interesowało mnie, bo jakiś czas temu wymyśliłem coś podobnego do mapa-tustystyczna.pl, tylko że wówczas czasu starczyło mi na zarejestrowanie domeny i zrobienie prostego “kompletowania” tras w Tatrach. Wtedy (2012) miałem więcej czasu i chciałem się za nią zabrać, żeby przynajmniej dorównać konkurencji :slight_smile:

Za podszeptem takiej właśnie irytacji zainicjowałem dziś kampanię zgłaszania i naprawiania czego się tylko da na stronie głównej (http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=26176) - zapraszam. Ale oczywiście nie mamy wpływu na zewnętrzne serwisy i tam trzeba by osobno zgłaszać.

waymarkedtrails.org zaimplementował wsparcie dla white_corner, potrafi już wyświetlić polską wersję znaku dla ścieżki spacerowej: http://hiking.waymarkedtrails.org/pl/?zoom=15&lat=50.08193&lon=19.7281&hill=0.575