jestem jedną z osób, które dłubią przy QECIO (QECIO 2.0: Quantifying Europe’s Cycling Infrastructure using OpenStreetMap). Mam problem z paroma osobliwościami, które zaburzają mi wyniki dla Polski. Niestety, nie za bardzo mogę wrzucić przykłady, bo jako nowy na forum mam limit 3 linków. Ale chodzi mi o:
Tagowanie tras MTB jako highway=cycleway albo bicycle=designated.
Wydaje mi się, że highway=cycleway i/lub bicycle=designated powinno być zarezerwowane dla infrastruktury oznakowanej w terenie znakami drogowymi C-13 (lub pokrewnymi). Trasy oznakowane znakami R-* lub maziankami na drzewach to relacje. W tych przypadkach powinno być highway=path, ewentualnie także bicycle=yes i/lub relacja z trasą MTB. Dobrze myślę?
Tagowanie/interpretowanie szerokości (a także innych parametrów, takich jak surface czy smoothness) w przypadkach kiedy droga dla rowerów jest tylko częścią highway. W szczególności jeśli ten sam highway reprezentuje infrastrukturę pieszą i rowerową (np. foot=designated + bicycle=designated + segregated=yes i podobne kombinacje).
Czasem szerokość wydaje się odnosić tylko do części rowerowej, a czasem do części pieszej i rowerowej łącznie. Na State of the Map EU ktoś mi tłumaczył, że prawidłowo powinno być to tagowane przez footway:width i cycleway:width. Zgadzacie się? Czy jest jakaś strona na wiki, która to tłumaczy? Jakaś akcja czyszczenia?
Trzeci problem mam z klasyfikacją dróg, ale to w osobnym wątku wrzucę, bo to nie tylko rowerowe.
W takim przypadku trudno, jest jak jest. Ale te przykłady, które do mnie trafiły (Warszawa, Kraków, Solec Kujawski) wg miejscowych były tylko maziane na drzewach (a czasem nawet i to nie).