Tag parcel_pickup=yes dla sklepów

Czy dodawać parcel_pickup=yes do sklepów (shop), gdy można odebrać paczkę np. z InPostu?

  • Tak, to przydatna informacja
  • Nie jest to błąd, ale przydatność wydaje się niska
  • To tagowanie jest złe
0 voters

Taka kombinacja nie cieszy się popularnością w Polsce:


https://taginfo.geofabrik.de/europe:poland/keys/shop#combinations

Kontekst: scrapowanie danych (Paczkomatów oraz POPów) ze strony InPostu w alltheplaces: Merge duplicated InpostPL and PaczkomatPL spiders by starsep · Pull Request #6184 · alltheplaces/alltheplaces · GitHub
Pojawiła się wątpliwości czy otagować POPy jako parcel_pickup=yes bez tagu głównego

Wahałem się między 1 a 2 opcją, aby przydatność była dobra to trzeba też dodać jakiego rodzaju pickup to jest (nazwa przewoźnika)

1 Like

Jaki tag byłby sensowny?
Mi przychodzi na myśl parcel_pickup:operator, ale wtedy pewnie i parcel_pickup:operator:wikidata.

3 ekstra tagi? Mam poważne wątpliwości…

A jest w sumie jakiś powód, aby tworzyć nowy tag, a nie używać post_office=post_partner?

Tutaj mamy i partnera i brandy i parcel_pickup własnie z tego powyższego też się zawiera. Przydałoby się przetłumaczyć na polski.

Tag:post_office=post_partner - OpenStreetMap Wiki (~6.5k użyć na ten moment)

3 Likes

No to post_office=post_partner + post_office:brand=InPostCosTam + post_office:parcel_pickup/parcel_to=yes

btw. jaka jest różnica między parcel_pickup a parcel_to?

Rzekomo parcel_pickup dotyczy paczek, których kurier nie był w stanie dostarczyć, bo nikogo nie było w domu itp., a parcel_to dotyczy paczek, które z założenia miały być dostarczone albo zostały przekierowane do takiego zbiorczego punktu :person_shrugging:

Zwykle dostaje się dokładną informację gdzie szukać paczki, więc przydatność wydaje się niska. Ale też taka informacja na mapie niczemu nie szkodzi…

1 Like

Jakoś to warto by oznaczać, ale było w ostatnich latach tyle różnych propozycji, że ja się w nich pogubiłem. Samo parcel_pickup=yes to w Polsce wymyślono, więc można zdecydować czy to dobre tagowanie, ale były rozbudowane propozycje tylko dla takich punktów (nie pamiętam jak się skończyły).

1 Like