Szlaki turystyczne - dane offline na Androida

jaka jest najlepsza metoda by mieć w trybie offline dane o szlakach turystycznych? Waymarked trails nie ma trybu offline a maps.me nie pokazuje szlaków.

OsmAnd potrafi wyświetlać ścieżki rowerowe, trasy MTB, „Skala wspinaczki alpinistycznej (SAC)” i szlaki konne (menu Skonfiguruj mapę → Renderowanie → Trasy).

Dzięki wielkie! Ciekaw jestem o co chodzi w ustawieniu dotyczącym kolorów (OSMC/route scope) - z testów wyszło że OSMC jest lepsze bo pokazuje kolor szlaków.

Drobne uściślenie: co do rowerów to pokazuje szlaki rowerowe które moga być wyznaczone gdziekolwiek (a nie drogi dla rowerów)

OsmAnd najlepszy.

A przy okazji moja prośba: przy pomocy tego Street Complete proszę o nawierzchnie na drogach, po których prowadzą szlaki rowerowe :slight_smile:

Pozdrawiam,
Grzesiek

To jeden z moich planów :slight_smile: Dlatego też tak bardzo ucieszyłem się StreetComplete - sam planowałem coś takiego zrobić, między innymi do tych celów (chciałem zrobić mapę rowerową okolic, ale brak danych o nawierzchni nadal jest sporym utrudnieniem).

  1. Mapy.cz - bazuje na mapach OSM z autorską nakładką. Są szlaki. Tylko, że np. Polska jest dość rzadko aktualizowana.
  2. Locus Map - można pobierać kafelki offline z różnych warstw - akurat korzystam z MTB Europe. Są szlaki rowerowe i piesze.

Niestety szlaków rowerowych nie koloruje jeśli na androida render jest taki sam jak na www (mapa turystyczna).

Czesi nie koloryzują szlaków a dają im jedynie oznaczenia liczbowe ( czasami nazwy) - ale jak coś to u nas wyświetla nazwę lub numer szlaków. Także nie jest źle i co najważniejsze mapy dostępne offline.

Tak wiem, bo przecież po Czechach jeździłem. Problem w tym, że my w Polsce koloryzujemy a nie nadajemy refów cyfrowych.
W efekcie w Polsce mamy plątaninę fioletowych tras i nie wiadomo, który szlak to który,
a na dodatek maperzy szlaki rowerowe często porobili jako highway=cycleway to już zupełnie nie wiadomo czy nie pomieszali szlaków ze ścieżkami renderując wszytko na fioletowo.

http://overpass-turbo.eu/s/oWk – może się przyda do szybkiego sprawdzenia, a/czego jeszcze brakuje, b/czy nawierzchnie są dobrze oznaczone.

G.

Rozumiem, że to co zostaje w standardowym błękiciku jest nieopisane?

Tak, chyba, że gdzieś jeszcze jest jakiś rodzaj nawierzchni, którego nie ma w regułkach stylu. Starałem się dodać wszystkie, ale kto wie… Po kliknięciu na błękitną okienko prawdę powie.

G.

Zainteresowanym dodawaniem informacji o nawierzchni polecam StreetComplete - odpada wprowadzanie danych z notatek po powrocie z spaceru.