Sygnalizacje świetlne(traffic lights)

Chciałem zapytać jak w najwałaściwszy sposób w odczuciu najstarszych wyjadaczy nanosić sygnalizacje świetlne, czy jest to w jakiś sposób narzucone, czy jakieś jednostki po wielu analizach doszły do wniosku że lepiej byłoby robić tak czy inaczej plus przemawiające argumenty. Z tego co zauważyłem do tej pory dzieje się to metodą “każdy h… na swój strój”. Na ogół wiadomo że sygnalizator znajduje się przed przejściem dla pieszych (o ile takowe jest, w końcu są kładki czy przejścia podziemne). Jeśli jednak przejście istnieje to w miejscu przecięcia się jezdni z chodnikiem/ścieżką rowerową należałoby nanieść “pasy” tudzież przejazd dla rowerów. Myślę także że dużo zależy od tego czy komuś zależy na perfekcji oddania “sytuacji” czy też na pokazaniu że na danym skrzyżowaniu istnieje sygnalizacja świetlna. I jeszcze pytanie: czy naniesienie sygnalizatora w miejscu przecięcia się jezdni nie będzie się “gryzło” jeśli dojdą do tego restrykcje(nakazy/zakazy)?

Ja oznaczam to w zależności od skrzyżowania:

ad.1, ale w takim przypadku chyba powinienesz też nanieść sygnalizację dla pieszych i rowerzystów?

A inne pytanie, czemu po prostu nie można nanieść sygnalizacji na tym samym miejscu co przejście dla pieszych? W praktycze linia zatrzymania a przejście odziela jedynie 0,5-1m.

Można, i czasem tak robię - taki sposób jest lepszy, bo wtedy routing pieszy może uwzględnić te światła. Ten przykład co podałem we wcześniejszym poście nie jest najlepszy, ale nie chce mi się szukać innego.

Pozostają jeszcze wersje pośrednie - skrzyżowania gdzie tylko cześć jezdni jest jednokierunkowa, np:
http://osm.org/go/0LdiykWP3
Tutaj jednokierunkowe jak w pkt 2, a na dwukierunkowych highway=traffic_signals:forward / highway=traffic_signals:backward ?
Za
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/Conditions_for_access_tags

Oczywiście to co jest teraz (dwa światła na dwu węzłach) to prowizorka, ale od biedy też może być… W pewnych kierunkach światła bedą liczone podwójnie, ale pewnie jeszcze trochę potrwa zanim takie tagowanie się przyjmie i będzie rozumiane przez aplikacje/renderery.