State of the map - Slovenija?

Konec leta si bliža, po glavi mi pa roji vprašanje, če bi se v naslednjem letu bilo smiselno bolje organizirati. Vem, da so pogovori razkropljeni po večih koncih, da smo zelo različno aktivni in motivirani, ampak hkrati to pomeni, da smo najbrž manj učinkoviti, kot bi lahko bili in da nekatere stvari ostajajo nerešene.

Kako se vam zdi ideja, da bi (spet?) organizirali en bolj introspektivni dogodek namenjen oceni stanja, potrebi po kakih skupnih akcijah, standardizaciji, virih podatkov, razvoju ipd.?

Meni bi zelo koristil en tak pogled od zgoraj navzdol in sem pripravljen prispevat po svoji moči.

4 Likes

I don’t reside in Slovenia, so I probably wouldn’t be able to participate, but I find this a great idea.

I enjoy “mapping on my own”, but I’d also love to collaborate in more organized common projects from time to time. So if folks have a meeting and decide on some priorities, I’d probably be in for a few.

3 Likes

Odlična ideja! Moje urejanje OSM je bolj v majhnem merilu, bi pa se rad naučil kakšnih “pristopov” in bi se srečanja z veseljem udeležil.

Lepo je videti pozitivne odzive. Zaenkrat imam te misli:

  • 3-5 urni dogodek, da je čas za kratke predstavitve, predvsem pa za razpravo, skupinsko delo
  • popoldne ali čez vikend
  • ker bomo rabili projektor, je najbolje biti nekje noter, kar pomeni tudi, da letni čas ni preveč pomemben
    • kasneje mogoče preraste v piknik s programom, a za začetek res ne bi kompliciral stvari še s hrano
  • program še uskladimo, okvirno bi pa predlagal:
    • 15m uvodne zamude in blabla
    • 30m spoznavanje udeležencev (speed dating ali kak drug prijem)
    • do 1h za kratke predstavitve (5-10m, “lightning talk”) zadev, ki nas bolijo, navdušujejo ali karkoli se govorcu zdi pomembno
      • pasal bi en prispevek glede OSM global — lahko vprašamo, če se nam kdo priključi prek neta ali vnaprej posname kot nekakšen keynote (če pa je kdo od Slovencev aktiven na tej ravni, seveda lahko prevzame)
    • delo po skupinah na posameznih temah (lahko identificiramo vnaprej ali tam)
    • predstavitev rezultatov skupin in razprava (sklepe/zapiske pa potem vržemo na wiki)
    • AOB
    • če si vzamemo več časa, bo prilika imeti tudi malo daljše, bolj izobraževalne predstavitve

Imate kakšne preference, dodatne ideje (vsebina, konkretna lokacija, čas)? Dogodek je odvisen od vas. :slight_smile:

Jaz bi se mdr. rad pogovoril o raznih big picture TODO-jih in upravljanju (governance), vključno z odnosi z državo, mediji, raznimi TomTomi; če bo čas, o kartiranju stvari povezanih z gorništvom in pohodništvom. Veliko je enih zanimivih zadev, zato pomoje hitro napolnemo program.

4 Likes

Sam dodajam bolj naslove kot kaj drugega. Na začetku sem dodajal vasi v mojem koncu Slovenije, ampak sem ugotovil, da ko bom dodajal po drugih delih bom sigurno kako vas spustil, ker pač ne poznam kje so vse vasi.
Zato sem poiskal seznam krajev po Sloveniji in začel dodajat naslove po abecedi.
Sedaj sem na Br
Seznam iz wikipedije: Seznam naselij v Sloveniji (A) - Wikipedija, prosta enciklopedija

Veliko krat naletim na polovično dodane vasi ali niti to ne. Tako da moj predlog bi bil da se gre po nekem vrstnem redu. Vsaj pri naslovih.
Lp

Zato pa obstaja https://osm.karlas.si, ki je “tasking manager” da gremo lepo po vrsti z pol-avtomatskim dodajanjem stavb in naslovov, kar ful pospeši stvar, trenutno smo na ~11%.

Hi, because I saw TomTom being mentioned here, I just wanted to say that during a SotM Slovenia, I’d be happy to dial in to share some information about what our OSM team at TomTom does, in case your community would be interested in that (we don’t have people located in Slovenia, so I’m not sure if it would be feasible for someone to attend in person).

We also frequently organize mapping parties, so if that’s something people would find fun, maybe we could support in setting that up.

These are just suggestions of course.

I will also include a Slovenian translation of this message–I used DeepL, so it might contain some mistakes:

Pozdravljeni, ker sem videl, da se tu omenja TomTom, sem želel povedati, da bi se med SotM Slovenija z veseljem oglasil in delil nekaj informacij o tem, kaj počne naša ekipa OSM pri TomTomu, če bi vašo skupnost to zanimalo (nimamo ljudi v Sloveniji, zato ne vem, ali bi bilo mogoče, da bi se kdo osebno udeležil dogodka).

Pogosto organiziramo tudi kartografske zabave, tako da če bi bilo to nekaj, kar bi bilo za ljudi zabavno, bi jih lahko podprli pri organizaciji.

To so seveda le predlogi.

Vesele praznike!

Marjan

1 Like

Ok, super, ravno za take stvari, kot so večji delni uvozi (na pamet mi pade še raba tal) in podobno drobljenje, bi dogodek bil idealen. Bom uredil zgornjo objavo. Ups, urejanje je že zaklenjeno. Sem ustvaril stran na wikiju.

Predlogi še vedno dobrodošli.

Marjan: thanks, will keep it in mind.