Spotkanie w Trójmieście - 20 września

Hej mapowicze i sympatycy OSM z Trójmiasta. Co powiecie na jakieś spotkanie w marcu lub kwietniu? Chętnie posłucham propozycji miejsca, jak i formy. Mogą być prelekcje/warsztaty i potem piwo, albo od razu spotkanie przy piwie :smiley:

Jeśli chodzi o piwo to może dobre miejsce to tap bar Spółdzielczy,tutaj: https://osm.org/go/0PMbwY45E–?m=
(otagował bym raczej jako pub) można zarezerwować stolik a i małą salkę w zależności od ilości osób; wybór piw zacny; blisko tramwaj/autobus/SKM.

Heloł, jestem chętny :smiley: Spotkanie może być od razu przy piwie :stuck_out_tongue:

Dobra, to stworzyłem Doodle’a. Trochę z wyprzedzeniem, ale teraz majówka i Wielkanoc, więc nie liczę, że ludzie będą mogli wpleść spotkanie w swoje plany.

Ankieta na Doodle: https://doodle.com/poll/kbifyv6gtekbe4wy

Z lokalnych spraw do obgadania - ZKM Gdynia i ZTM Gdańsk udostępniły w Mapach Google rozkład jazdy przystanków. Implikuje to, że dane są dostępne dla każdego w formacie GTFS. Warto rozważyć np. utworzenie jakiegoś walidatora pomagającego aktualizować dane OSM.

https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/trojmiejska-komunikacja-na-mapach-google,536535

Dobra, to ja powiem co z terminem. Najwięcej głosów zebrały 10 i 18 maja. 10 maja w tym lokalu jest inna impreza, więc niech będzie 18 maja, 18:00.
Do poniedziałku mają remont, stąd będę musiał poczekać na odpowiedź w sprawie rezerwacji - pewnie nie ma kto odpowiedzieć. Jak nie będzie można zarezerwować - trudno, wbijemy na żywca, wg naszej konkurencji (Google Maps) w sobotę jest średni ruch, ale szczyt przypada na dopiero na 21:00.

Edit: Miejscówka zarezerwowana. :slight_smile:

Czy jest zaplanowany jakiś znak rozpoznawczy? Dojadę ok. 18:20 i nie wiem, czy Was rozpoznam :slight_smile:

Uuu… trudne pytanie :smiley: Postaram się mieć na stoliku nasze logo. Przypinki OSM niestety nie mam :wink:

Cześć, zamierzam zorganizować drugie spotkanie mapowiczów z Trójmiasta. Celuję w przełom września i października. Jako lokal proponuję tym razem Żak, jest blisko poprzedniego Spółdzielczego, ma więcej miejsca i lepszą ofertę przekąsek. Ale jeśli ma zostać Spółdzielczy, to też spoko :slight_smile:

Ankieta, tym razem na Framadate. Wpiszcie pasujące terminy.

https://framadate.org/spotkanie-osm-trojmiasto-2019-09

Dobra, to wychodzi, że najlepiej będzie pasował piątek 20 września :slight_smile:
Jutro popatrzę jak z rezerwacją w obu wymienionych lokalach. Pewnie tym razem spróbuję Żaka. Zakładając optymistycznie, że pojawi się 5 lub więcej osób, to w Spółdzielczym mogłoby być już ciasno przy pojedynczym stoliku. :stuck_out_tongue:
Edit: Chyba jednak zostanę przy Spółdzielczym, bo w Żaku w piątki po 21 jest muzyka.

Dokonałem rezerwacji tam gdzie poprzednio, czyli w PUB Browar Spółdzielczy, Grunwaldzka 190. Piątek 20 września 18:00. Na stoliku będzie karteczka z logo, na pewno mnie poznacie. Do zobaczenia! :slight_smile: Pub jest otwarty w piątki do 1:00, choć raczej nie będziemy siedzieć tak długo! :stuck_out_tongue:

Ok, będę :slight_smile:

O cholera. Pub miał zalanie i teraz jest remont. Niestety mimo rezerwacji nie dostałem informacji. Będę czekał przed Spółdzielczym (wstępnie do 18:30), potem pewnie pójdziemy do Żaka. Przepraszam za zamieszanie!