Spotkanie w Łodzi - 13 kwietnia 2013 (walne zebranie OSM PL)

Pragnę poinformować, że 13 kwietnia odbędzie się walne zebranie członków naszego stowarzyszenia.
Spotkanie odbędzie się w budynku Politechniki Łódzkiej i rozpocznie się o godzinie 10:00.

Zapraszamy wszystkich sympatyków OSM (nie trzeba być członkiem stow.), bo będzie to doskonała okazja do porozmawiania i nawiązania znajomości “w realu” :slight_smile:
Sprawy formalne związane z działaniem stowarzyszenia nie powinny zająć dużo czasu i to co zostanie przeznaczymy na różne dyskusje.

Dla osób, które potrzebują noclegu i zależy im na wieczornych dyskusjach z resztą grupy organizuję spanie w hostelu Boutique, ul. Stefanowskiego 17, czyli tuż obok Politechniki Łódzkiej http://www.hotels24.com.pl/hotele-lodz/boutique-hostel.html

Cena: 100 zł za dwie noce (nie przewiduję możliwości zamówienia noclegu na jedną noc, chyba, że się dana osoba dogada z kimś w ten sposób, iż pierwszą noc weźmie ona, a drugą - druga).

Aktualnie jest zrobiona rezerwacja na 7 pokoi trzyosobowych, czyli na 21 osób. Osoby zainteresowane proszone są o wpłacenie kwoty 100 zł na konto:

  • 35 1140 2004 0000 3902 4452 5137 (właściciel konta: Zbigniew Czernik)
  • tytuł przelewu: “nocleg w Łodzi, imię nazwisko, e-mail kontaktowy”
    Terminem wpłaty jest 4 kwietnia. Po tym terminie zamykam listę i wysyłam ostateczną rezerwację do hostelu.

EDIT:
Aha, liczba chętnych musi dzielić się przez 3 bez reszty. Jeśli zdarzy się sytuacja, że będzie np. 16 osób chętnych, wtedy dla tej jednej osoby nie zrobię rezerwacji i będzie musiała sobie radzić na własną rękę. Jak tego uniknąć? Kto pierwszy ten lepszy, a ostatnia osoba odpadnie - liczy się data wpłaty na konto :slight_smile: Im dłużej będziesz zwlekał z wpłatą, tym większa szansa, że będziesz tym ostatnim.

Zdaję sobie sprawę, że nie każdemu może odpowiadać moja propozycja, ale można też zorganizować sobie nocleg na własną rękę - Łódź ma dosyć bogatą ofertę noclegową :slight_smile:

Za jakiś czas zrobi się stronę na wiki, gdzie będzie można się grupować w pokojach.

EDIT2:
Gdyby się okazało, że potrzeba więcej miejsc noclegowych niż 21, wtedy spróbuję zorganizować coś dodatkowo w innym hostelu.
W tym celu założyłem pada, proszę się dopisywać - http://etherpad.wikimedia.org/iY1IUAZUmg

Przypominam, że do końca jutrzejszego dnia czekam na deklarację noclegu i wpłatę.
Jest jeszcze jedno miejsce wolne (bo zakładam, że wszystkich nocujących będzie 15 osób, skoro na razie wpisało się 14 osób), więc zachęcam do jak najszybszego zaklepania miejsca.

Aktualna lista jest tutaj: http://etherpad.wikimedia.org/iY1IUAZUmg

Wysłałem $ za ostatnie wolne miejsce, uzupełniłem listę na etherpadzie.

Hej

Rezerwacja już jest oficjalnie klepnięta dla 15 osób w hostelu. Nie zapomnijcie się pogrupować w pokojach: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Spotkania/%C5%81%C3%B3d%C5%BA_%282013-04%29/Nocleg
Zróbcie to do środy, bo dostaniecie losowy przydział, co może być ekscytujące :wink:

Pozdrawiam

Jest w hotelu wifi i parking?

Ze strony http://www.hotels24.com.pl/hotele-lodz/boutique-hostel.html:

Zaproszenie na spotkanie przyjal dr Krzysztof Siewicz, prawnik specjalizujacy się m.in. w otwartych licencjach i wspolpracujacy z FWiOO, CC Polska i z OSM+UMP w kontaktach z GUGiK. Bedzie mozliwosc dyskusji nad kilkoma kwestiami prawnymi, ktore tu na forum walkowalismy prawdopodobnie troche w oderwaniu od rzeczywistosci, nie bedac prawnikami.

Pizzeria obok hotelu jest naprawde niezla :wink:

Hej

Info dla osób nocujących - jako że nikt nie kwapił się do dobrania sobie współspaczy zrobiłem to wedle własnego uznania. Przy meldowaniu się pamiętajcie, że rezerwacja jest na moje nazwisko, więc nie pytajcie w recepcji o OSM, bo to hasło tam nikomu nic nie powie :wink: Lista z nazwiskami osób nocujących poszła już do hostelu, więc powinno wszystko odbyć się gładko.

Dla pozostałych - przypominam, że spotykamy się na Politechnice Łódzkiej, Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, Sala Rady Wydziału o godzinie 10:00. Planujemy uwinąć się z formalnościami do godziny 13:00. Potem będzie czas na tematy związane stricte z OSM, więc zapraszamy każdego zainteresowanego na spotkanie (że tak to szumnie ujmę) z trzonem polskiego OpenStreetMap :wink:

Aha, gdyby komuś z nocujących coś nagle wypadło i nie mógłby przyjechać niech da znać czym prędzej - zawsze może się zdarzyć sytuacja odwrotna, że ktoś chciałby przyjechać, ale nie ma noclegu. Wtedy wskoczyłby na wolne miejsce i nic by się nie zmarnowało (mówię o pieniądzach za nocleg).

Niestety, dostałem info na IRC, że jedna z osób nocujących nie przyjedzie, więc jeśli ktoś chciałby w ostatniej chwili wskoczyć na jej miejsce, zachęcam.
Przypomnę, koszt noclegu to 100 zł za dwie noce.

Ja zostaję pt/sobota, nocleg sobota/niedziela jest do wzięcia.

Hej,

Ważna informacja dla tych, którzy planują zostać w Łodzi z soboty na niedzielę. W niedzielę będzie w Łodzi miejski maraton:

http://www.lodzmaraton.pl/utrudnienia-w-ruchu

który już od 7 rano w niedzielę zaskutkuje totalną blokadą komunikacyjną miasta. Np. będzie ciężko dostać się autem z hostelu do A2 i krajowej jedynki. Również będzie ciężko z dojazdem na dworzec Kaliski, który zostanie całkiem odcięty od świata w godzinach 10:00-13:00 z powodu że dookoła będą biegać dzieci w ramach mini-maratoronu.

Zameldowany :slight_smile: Pokój 31

Już po spotkaniu :slight_smile:

Podsumowując w telegraficznym skrócie:

  • spotkaliśmy się z panem Krzysztofem Siewiczem (prawnikiem)
  • Jendrusk opowiadał nam o działaniu SWD-ST
  • odwiedził nas przedstawiciel maximapa.pl
  • przeprowadziliśmy walne zebranie członków, podczas którego odbyły się wybory do Zarządu i Komisji Rewizyjnej

Ogólnie spotkanie oceniam pozytywnie - było warto, bo oprócz tych kilku suchych faktów było mnóstwo dyskusji i radości :slight_smile: