Panowie, czy bylibysmy w stanie napisac soft ,który renderowal by kafelki w wyzszym stopniu powiekszenia i szczególowosci jak to jest robione do tej pory? Myslalem o renderowaniu tylko obszaru Polski.
Podjal bym sie pracy nad styles.
W mapniku mozna to zrobic, trzeba tylko siegnac glebiej w konfiguracji. Dodatkowe poziomy powiekszenia generalnie nie powinny miec wyplywu na obciazenie serwera, wiec moglibysmy to zrobic na serwerze trail. O jakim stylu myslales? Bardziej opartym na tym trailowym, czy bardziej takim jak osm.org?
Chcemy w Szczecinie narysowac wszystkie ulice jako obszary dzielac na:
- komunikacja publiczna
- komunikacja miejska ( zatoczki dla busów, pasy tylko dla busów)
- komunikacja mieszana ( busy+publiczna)
- miejsca parkingowe
- asfalt niedopuszczony do komunikacji
Poniewaz będą tez mapowanie wszystkie informacje dodatkowe typu ilosc pasów, przejscia dla pieszych itd, to mozna renderowac mapki o wyzszym stopniu szczególowosci.
Cala community na ten temat spekuluje od dosc dawna ale nie widzialem zadnego fajnego rozwiazania. Warto by to zmienic.
Napisałem maila do Urzędu w Szczecinie. Gdyby udostępnili dane wektorowe obrysu krawężników (a mają coś takiego) byłoby znacznie łatwiej.
Jasne,
doswiadczenie z argumentacja masz, moze sie uda.
Co trzeba zrobic jest tu:
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Street_area
stary opis, który wrzucilem kiedys na Forum uzupelnilem o system tagowania przedyskutowany z paroma ludzmi. Jak macie uwagi, ulepszenia, to piszcie… A najleiej wlaczcie sie do akcji w Szczecinie. Bedzie fajny demonstrator do dyskusji.
Mozna dosc szybko to wykonac, koledzy zza miedzy dali wskazówki:
http://mapbox.com/tilemill/
Instalujemy, w jezyku “Carto” definiujemy nowe style które nastepnie mozna eksportowac jako Mapnik-Stylesheet. Plus: natychmiast widac zmiany które sie wprowadzilo. Zeby to zrobic trzeba miec najpierw baze PostGIS z danymi OSM lub wziac sobie na próbe pare Shapefiles.
Ktos u nas by sie podjal, czy Niemców poprosic?