Słupek w lesie - czy da się dodać do mapy?

Witam
Załączam 2 screeny. Widać na nich słupek który jest w pewnym miejscu. Czy takie rzeczy też da się zaznaczyć na mapie?


1 Like

Jak najbardziej!

Tag:boundary=marker - OpenStreetMap Wiki ?

Tag:historic=boundary_stone - OpenStreetMap Wiki ?

może inny tag?

To chyba słupek graniczny ale jakiej granicy?

boundary=marker chyba jest do tego najbardziej odpowiedni. Przykład zastosowania tagowania, który wydaje się być prawidłowy: Node: ‪LK79 LK80 LK81 LK82‬ (‪9532679434‬) | OpenStreetMap

key value
boundary marker
boundary_type forest
material concrete
ref LK79 LK80 LK81 LK82
2 Likes

Tu gdzie jest skrzyżowanie dwóch ścieżek.

Wiki proponuje oddzielanie napisów na poszczególnych ścianach znakiem /, w tagu inscription.

Definicje oznaczania szczegółów słupków są dość rozbieżne, bo numery działek ze słupka mogą trafiać do klucza ref a tam znowu zaleca się rozdzielanie średnikiem :slight_smile:

Obecnie te dane nie są w praktyce nigdzie wykorzystywane i stąd biorą się rozbieżne opinie. Gdyby pojawiło się narzędzie renderujące takie słupki, to byłaby szansa na ujednolicenie tagowania.

2 Likes

Jest szansa że ktoś się za to weźmie aby to ujednolicić?

Dodałem polską stronę na Wiki. Jeżeli ty zrobiłeś zdjęcie które dodałeś przy zakładaniu tematu, to może chcesz je wrzucić na Wikimedię na otwartej licencji? (Nie mogłem znaleźć nic do zilustrowania tego przykładu).

https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Tag:boundary=marker

Zawartość ref=* ja bym rozdzielał średnikiem, np. ref=111;222;333;444

Coś nie mogę się zalogować, chyba że tam trzeba założyć nowe konto.

Tak, Wikimedia Commons/Wikipedia/Wikidata to osobny projekt i trzeba osobne konto

Chciałem dodać fotkę słupka ale nie mogę założyć konta.

Ktoś inteligentny inaczej nie poinformował że na tej samej domenie trzeba założyć nowe konto i teraz mam bana na mój IP.

Użyj innego internetu niż T-Mobile (lub inny mobilny).

A, i zdjęcia lepiej dać do Wikimedia Commons niż OSM Wiki.

Tu założyłem konto ale jak to dalej zrobić to już nie wiem.

To nie jest takie proste jak się wydaje ale udało się założyć konto (pomógł server proxy) i dodać zdjęcie.

1 Like

Powinno być gdzie “upload file” “dodaj zdjęcie” czy coś podobnego

Dzięki za dodanie zdjęcia!

Ten kto to wszystko wymyślił to fajnie to wszystko skomplikował.

Najpierw trzeba założyć konto na Wikimedia Commons - to poszło gładko.
Można tu wgrać zdjęcia (i nie tylko). To jest proste i intuicyjne.

Potem na WIKI openstreetmap - tu jest jakieś nieporozumienie po co kolejne konto. A jeszcze bardziej nie rozumiem dlaczego IP jest blokowany. Da się założyć konto używając PROXY.

Potem edytując stronę nie wiedziałem jak dodać zdjęcie więc je po prostu przeciągnąłem - wyskoczyło że nie mam uprawnień, ale pokazało się okno i na drugiej zakładce było zdjęcie które dodałem na WIKIMEDIA COMMOMS.

Niby to są rożne strony a jak się okazuje współpracują. Trochę to wszystko niepotrzebnie skomplikowali.

To akurat znany problem - niestety integracja nie jest aż tak prosta do zrobienia.

Ale tak, idealnie by tak nie było.