Zag laatst een huis waarvan de bovenverdieping al duidelijk gesloopt was, begane grond stond er nog wel grotendeels, maar niet op zo’n manier dat het ooit nog bewoonbaar zou worden.
Lijkt mij op het eerste gezicht voldoende (maar heb het nog niet verwijderd), of is het de gewoonte om te wachten met verwijderen tot de slopers vertrokken en alle sporen van het huis zijn verdwenen zijn en er tot die tijd een ander tag op te zetten?
Het hangt er van af of BAG bij de tijd is. Bijvoorbeeld: https://www.openstreetmap.org/way/286889114
Dit gebouw is gesloopt, maar in BAG staat het nog “in gebruik”
Om te voorkomen dat de mensen die BAG Update doen in OSM, het door jou verwijderde gebouw er opniew inzetten de volgende tags erop zetten cq aanpassen:
building=office → demolished:building=office
note=gebouw is gesloopt … ….BAG klopt niet meer.
Het effect op de rendering is dat het niet meer zichtbaar is, maar nog wel in de database zit.
Voor de adres node heb ik disused=yes erbij gezet, maar die node is nog wel zichtbaar, en wordt ook gevonden bij zoeken naar adres.
Dat is een kwestie van inschatten. Als het lijkt dat inderdaad het hele gebouw plat zal gaan, dan kun je het alvast verwijderen.
Voorbeeld:
Momenteel is de asbest sanering nogal actueel en je ziet op diverse plekken schuren staan zonder dak.
Het kan dus zijn, dat de hele schuur plat gaat, maar het is ook mogelijk dat er nog een nieuw dak op komt.
Dus laat ik dit soort schuren nog gewoon in OSM staan.
Maar ik zag vanmiddag ook een schuur, waarvan al een deel van de muren omver was gehaald. Dan kun je wel aannemen dat de rest ook plat gaat.
Wat is nu handig ? Het zo laten zoals het nu is: het gebouw en adres dus verwijderd, of m’n edit terugdraaien en bovenstaande tags toevoegen?
Mijn lijkt bovenstaande wel wat handiger voor de OSM’ers die de BAG update doen.
Thanks. In mijn geval was het al duidelijk dat het huis niet meer terugkomt: moet wijken voor aanleg van weg.
Twijfel zat vooral in de vraag of verwijderen op dit moment al kon omdat er nog wel wel een bouwwerk (niet *meer * zijnde een gebouw :)) met dezelfde contouren als de BAG-footprint staat.
Moet alleen weer terug, want op basis van mijn foto ben ik niet meer helemaal zeker welk huis het nou precies was
Tip 1: In de BAG viewer een bericht achterlaten, dan gaat de desbetreffede gemeente het natrekken en wordt ook BAG weer geupdate, heb ik al een paar keer gedaan met gesloopte panden.