Skrypt do oceny jakości wprowadzenia sieci wypożyczalni

Stworzyłem właśnie taki skrypt w celu oceny jakości danych w naszym projekcie, który porównuje xml dostępny na stronie nextbike’a(operator sieci wypożyczalni rowerów) z danymi wprowadzonymi do osm. W skrócie trzeba zapodać plik osm tylko z amenity=bicycle_rental, a ten skrypt produkuje tabelkę w html-u. Robi to szukając najbliższego węzła albo linii z osm, więc bywa że łączy nie te węzły co trzeba, ale kiepski ze mnie programista żeby zrobić to lepiej :wink:
Skrypt jest w pythonie tutaj, trzeba pobrać a dalsze instrukcje już na githubie(po ang., bo może przydać się innym nacjom). Jak ktoś nie bardzo po angielsku(ja sam nie do końca…jak pewnie widać) to piszcie powiem jaśniej.

Mam nadzieję, że się przyda i piszcie co sądzicie :slight_smile:

Tutaj testowo 2 pliki stworzone przed chwilką: jeden dla Poznania, drugi-Warszawa (tam gdzie jest czerwone, coś się nie zgadza).

Super, uważam, że potrzebujemy na przyszłość więcej tego typu narzędzi (np. http://vps134914.ovh.net/wyszuk/PelneWarszawa.html do obsługi komunikacji miejskiej w Warszawie)! Przydałoby się tylko na jakiejś sensownej stronie je zebrać, żeby społeczność mogła się w nich połapać. Może gdzieś na Wiki, bo tam będzie łatwo tym zarządzać.

@Javnik: A mógłbyś teraz odświeżyć dla Warszawy i wrzucić linka do wynikowej tabelki? Ujednoliciłem tagi w warszawskich stacjach, w tej chwili powinny się zgadzać numery i, przynajmniej w stacjach których dotknąłem, nazwy.

Dodatkowo: zrobiłem również dla Poznania skrypt, sprawdzający czy otagowanie wypożyczalni trzyma normy: http://overpass-turbo.eu/s/ath
Nie wiem, czy bardzo ci się przyda, bo pokazuje że w porównaniu z Warszawą jest tam wzorowy porządek :wink: