Oj, no to będziemy cofać takie coś po prostu, bo przecież są to uzupełniające się informacje.
Ja bym tak się nie obawiał potencjalnych problemów, bo na razie za to jest niemal w 100% tagowanie dróg pod trasowanie i nad tym pracujemy przy a:h, żeby się wreszcie odspawać od tego uproszczenia i opisywać drogi bardziej wyczerpująco i bardziej zgodnie z rzeczywistością. Szkoda, że aż tyle trzeba było czekać, ale dobrze, że wreszcie się ruszyło.
A swoją drogą w domyślnym stylu ktoś przygotował łatkę, żeby szerokości dróg generowane domyślnie na wysokich poziomach przybliżenia były bardziej realistyczne:
Nie nazywałbym tak tradycyjnego sposobu przedstawiania na mapach dróg, istniejącego jeszcze długo przed epoką komputerów ;). Tym bardziej, że a:h zaczyna mieć znaczenie albo przy bardzo dużych zoomach (gdzie ciężko mówić o mapie, raczej mamy wtedy plan), albo właśnie (o ironio) w trakcie wyświetlania mapy w nawigacji (np. samochodowej). Niemniej jednak samo rodzenie się tagowania a:h uważam ogólnie za rzecz pozytywną.
Bardziej w temacie: do niedawna istniały bardzo naturalnie przestrzenie dla pieszych z torami tramwajowymi przez środek, ale były to tory nieużywane (często bez możliwości wjazdu), których ktoś “zapomniał” wyjąć (lub raczej ich usuwanie byłoby zbyt kosztowne). Niemniej jednak nie ma możliwości bytu obszar pedestrian z highway=residential/tertiary pośrodku - jeśli może wjeżdżać większość aut, to nie jest to pedestrian. Jeśli jednak jest to obszar dla pieszych, a wjeżdżać mogą tylko np. dostawy o określonych godzinach, to z kolei highway=residential/tertiary jest nie na miejscu, bo powinno być highway=pedestrian (zakładając, że rzeczywiście jest to deptak od pierzei do pierzei).
Bez [highway=pedestrian, area=yes] idącego przez ulicę, chodniki zaznaczone jako linie highway=footway (+opcjonalnie też z użyciem area:highway na obszarze zajętym przez chodnik). Kontrapas powinien nie być zaznaczony jako osobne highway=cycleway a jako tagi [oneway:bicycle=no, cycleway=opposite_lane] na drodze (nie jest fizycznie oddzielony, to tylko osobny pas*)
Problem z tą ulicą jest taki że jest to jedna z głównych ulic Lublina. Zmiana jej nazwy przeszła mimo wielu protestów (uchwała stała się obowiązującym prawem). W świadomości wielu osób nowa nazwa nie funkcjonuje.
Masz rację, że w takiej pogmatwanej sytuacji należałoby chociaż w komentarzu wspomnieć o unieważnieniu uchwały.
W TERYT ulica wciąż istnieje, ciekawe jak sprawa się ma z tablicami w terenie?
Przypadkiem zauważyłem, że zarejestrowany 3 dni temu https://www.openstreetmap.org/user/jmap828 wykonuje masowe zmiany kategorii dróg w paru miejscach kraju.
Zwykle w górę - zmieniając na tertiary lub secondary, ale czasem w dół (tertiary->residential). W miastach te zmiany wydaję się nawet sensowne, na wsi natomiast robi za dużo tertiary.
A teraz zaczął zmieniać osiedlowe gruntówki z residential na track.
Nie wiem, czy to najlepszy wątek, ale proszę uważać na użytkownika edytoman. Robi sporo wątpliwych edycji (np. w mojej okolicy regularnie psuje drogę S3), na komentarz do jednego z zestawów zmian nie odpowiedział.
Jakiś wielbiciel ekspresówek i dróg w budowie. We Wrocławiu oznaczył S5, wciąż w budowie, jako działającą. Wszystkie zestawy zmian z tym samym komentarzem “istnieje”.
I na terenie Helu narobił sporo dziwnych edycji - widać, że w wielu miejsca nigdy nie był. Lecz korespondencyjnie użerać mi się nie chce. Jeśli czas pozwoli część zweryfikuję o ile nie zostaną jego zmiany wcześniej usunięte. To tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że maperzy powinni być autoryzowani.