Skasowano moją pracę

Hej, właśnie zauważyłem, że brakuje dróg, które osobiście wyrysowałem ze śladu GPS. Jako że nie podoba mi się to, na własną rękę odnalazłem potencjalnego sprawcę, przeglądając historię zmian danego obszaru, bo na razie nie wiem jak to w bardziej optymalny sposób zrobić. To jest punkt drogi, którą kiedyś jechałem. Dlaczego ta droga została usunięta? Czy ten… ktoś uważa, że skoro tam mieszka, to może sam wszystkim zarządzać? ;/

Może tej drogi już nie ma? Mnie się nieraz zdarzało kasować stare drogi polne, bo zostały np. zaorane. Oczywiście nie od tak, tylko na podstawie wizji lokalnej. Generalnie to po prostu można do niego napisać z pytaniem czemu skasował…

A pytałeś samego autora dlaczego usunął?

Mam podobną sytuację, ale ponieważ nie zaglądałem od ponad pół roku trudno mi znaleźć winnego - ktoś pohulał sobie w zachodniej części Bydgoszczy i pousuwał mnóstwo rzeczy - kilka dużych stawów rybnych w Lisim Ogonie, obszary ogródków działkowych w dzielnicy Prądy, parę ulic (m. in. ul. Teofila Ociepki w Bydgoszczy), trochę poginęło obszarów leśnych, staw przy ul. Prądy… idzie to jakoś odtworzyć i znaleźć łobuza? Czy robota od nowa?
Pozdrawiam

Jeśli wiesz w którym swoim zestawie zmian stworzyłeś skasowany obiekt to zerknij na jego historię i zobaczysz kto skasował.

Inna opcja to skorzystanie z http://owl.apis.dev.openstreetmap.org/?lat=53.1471&lon=17.8957&zoom=14&layers=M (trzeba kliknąć “Zmiany (beta)”) i przeanalizowanie ruszanych obiektów. Niestety, tutaj są widoczne tylko edycje z ostatnich 4 miesięcy.

Może to wina zmiany licencji i wywalenia importów z UMP?

Wywaliło nie tylko importy z UMP. Po usuwaniu była jakaś “poprawka” która wywalała nawet jak kilka węzłów było z UMP i były poprzesuwane. Wiem że poleciało trochę rzeczy które sam edytowałem. Poprawka wywalała węzły które były poprawione.

Podłączę sie pod temat.
Zniknęła prawie cała relacja drogi krajowej DK-3, jeszcze kilka dni temu była bo w raporcie z 23.05.2013 r. Osmonitor nie wykazał większych błędów a na dzisiaj zostalo tylko kilka ogryzków. Czy da się sprawdzić kto ją usunął? Obiekty raczej żadne nie zniknęły tylko relacja.

http://ra.osmsurround.org/analyzeMap?relationId=110434

http://www.openstreetmap.org/browse/relation/110434 i może uda Ci się historię załadować do dokładniejszej analizy. Ewentualnie w JOSM.

http://www.openstreetmap.org/browse/changeset/16319483 - w tym zestawie zmian drogi znikły z relacji. Cofnąć to trzeba i wysłać upomnienie do nowego użytkownika.

Użytkownik upomniany. Nawet dwa razy ale jak na razie nie odezwał się.
Jak można cofnąć zmiany?

Marco406, mogłbyś przejrzeć swój zestaw zmian 16715255?
Wydaje mi się, że coś tam z drogą do Troksa jest nie tak.

Sławek

Fragment drogi do Troksa został zaorany w związku z budową ronda na skrzyżowaniu z obwodnicą Olkusza. Jadąc ostatnio we wtorek widziałem tablicę, że droga na Troks zamknięta. Co prawda widziałem auto przejeżdżające przez plac budowy ale zgodnie z tym: http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=104705184&postcount=2182 od 2.07 do 20.08 skrzyżowanie zostanie całkowicie zamknięte wraz z fragmentem drogi DW783 do Pazurka.

access=no może lepiej, skoro ma być wciąż tam droga to po co kasować? (tylko trzeba pamiętać potem o zdjęciu access=no, może notka?)

Nowa droga będzie w innym miejscu, zmieni się zupełnie układ komunikacyjny w rejonie tego skrzyżowania: http://osm.org/go/0LfqUkgW
Aktualna sytuacja na mapie odpowiada rzeczywistości.

Nie lepiej dać highway=construction i do construction przerzucić obecną wartość z highway?

Jak najbardziej, raczej pomyślałem o korektach typu: “nie można przejechać tą drogą bo w remoncie, więc do usunięcia”. (nie żeby marco406 w Twoim kierunku to było)
Faktycznie moje stwierdzenie “nie lepiej” nie jest najszczęśliwsze w tym wypadku :slight_smile:

A co powiecie o tym przypadku: http://www.rynekinfrastruktury.pl/artykul/97/1/swietokrzyskie-dk-74-wola-jachowa-lagow-zamknieta-do-odwolania.html
Zamknięto fragment DK74, wprowadzono objazd po DW753 i DW756. Czy poprawne jest nadanie na ten czas objazdowi kategorii drogi krajowej i nazwy DK74?
W tej chwili mamy na mapie dwa równoległe odcinki DK74, trochę dziwnie to wygląda.

Bez sensu. To są dalej drogi wojewódzkie.

Przy okazji, w pobliżu, i niejako w temacie: zrobiłem porządek z nieszczęsną autostradą A9.

Ktoś ma chyba straszne parcie na tę fikcyjną obwodnicę, bo już raz sprzątałem to…