A czy ktoś mógłby przyjrzeć się pod tym kątem wałowi powodziowemu nad Wisłą w okolicach Łomianek, Dziekanowa i Kiełpina? Nie jestem pewien efektów swojej pracy. To jest pierwszy segment od strony Warszawy, wał i ścieżka na nim (oraz obok niego) ciągną się kolejne 10 kilometrów na wschód: http://www.openstreetmap.org/way/131490293
Jak ktoś mi poprawnie otaguje ten pierwszy segment, to resztę już poprawię sam.
Tutaj górą wału ścieżki de facto nie ma, to jest ciężko przejezdne rowerem i słabo piechotą, ale teoretycznie szlak rowerowy prowadzi właśnie wałem (i obecnie na OSM jest oznaczone jako “path”). Ponieważ jednak jest dobra ścieżka u podnóża wału od strony Wisły to wszyscy korzystają z niej.
Otagowałem, może wymagać poprawek co do geometrii (dodałem man_made=embankment po obu stronach). Wyrenderowało się już na domyślnym stylu.
[highway=path; tracktype=grade5; surface=grass]?
Bonus: https://josm.openstreetmap.de/ticket/10313 bo man_made=embankment nie jest jeszcze obsługiwane przez JOSM (jak rysowałem to dałem natural=cliff by sprawdzić czy kierunek lini jest odpowiedni).
widzę że zgłosiłeś braki w water=* - na górze pod “new ticket” są strzałki, możesz zagłosować iż na tym ci zależy. Mam wrażenie że ma to pewien wpływ na to co jest załatwiane, więc warto kliknąć.
Czyli muszę narysować trzy równoległe linie? Jedną grzbietem wału, a dwie w miejscu gdzie zaczyna się spadek? Straszny mikromapping, zupełnie niepraktyczna dłubanina do tagowania wałów powodziowych które się ciągną dziesiątkami kilometrów. W JOSM jest możliwość rysowania potrójnej lini? Bo w iD to jest masakra…
JEśli robisz to przez copy-paste tracka, idzie to raz dwa. Musisz mieć po prostu wyrysowanego najpierw tracka, co jest najcięższą robotą. Potem to dosłownie 5-10 sekund skopiować i tagi przerobić.
edit: w josm rzecz jasna kto by się męczył w jakichś webowych toolach…
Konkretnie 6 dni temu: http://www.openstreetmap.org/changeset/24920714
Po obejrzeniu podkładu geoportalu w tym miejscu nie uważam, aby poprzednia wersja była istotnie lepsza, ale rzeczywiście “trochę” lasu przydałoby się dorysować ;).
Skoro komentarz do zmiany brzmi “Usuwam stary niedokładny obszar lasu, który został zastąpiony przez dane lasów państwowych.” to może brakujące lasy są prywatne i dlatego ubyło? Tak czy inaczej należy uzupełnić.
Węzeł od miesiąca nie jest terenem budowy, a od tygodnia jest po nim puszczony ruch. Kolega Radkitt upiera się, żeby nieudostępnione dla ruchu jezdnie oznaczać jako highway=construction (przy okazji wyrzucając informację o kategorii drogi). Argumenty? Bo OsmAnd może wyznaczy trasę przez zamknięte fragmenty (mimo access=no) i w ogóle może wprowadzać w błąd. Pokazałem mu jak otagowane są inne węzły w Polsce w analogicznym stanie ( Kurów Zachód: http://osm.org/go/0OuOm_GA– Warszawa Południe: http://osm.org/go/0Oystvow Opacz: http://osm.org/go/0OynuiLg Łódź Północ: http://osm.org/go/0OP6b_~c– Poznań Zachód: http://osm.org/go/0M69h5Mt– Poznań Rokietnica: http://osm.org/go/0M7syaKw ) ale się do tych przykładów nie odniósł.