Skałki?

Na polskich mapach turystycznych często oznacza się różne „skałki", czy to będzie wielki głaz, czy kawałek skały wystającej z gruntu. Będąc ostatnio w Mąchocicach (tych samych, gdzie za tydzień będzie mapping-party) niespodziewanie trafiłem na taką atrakcję – Diabelski Kamień (http://pl.wikipedia.org/wiki/Diabelski_Kamie%C5%84_%28G%C3%B3ry_%C5%9Awi%C4%99tokrzyskie%29). Chciałem oczywiście nanieść na mapę… i utknąłem na tagowaniu. Na wiki nie widzę nic, co by pasowało.

natural=rock wydaje się być używane do map morskich

natural=stone jest opisany w wiki jako ‘natural boulder or rock fragment that is not attached to the underlying terrain’, co w tym wypadku nie miałoby zastosowania

natural=bedrock jest niby tylko dla obszarów. Wolałbym punkt, obszaru nie jestem w stanie oznaczyć z zadowalającą precyzją

Jest jeszcze: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/bare_rock, też nie pasuje.

Chyba dam natural=rock, bo to wydaje się być obsługiwane, przez OSMapa-Topo, wątpliwości jednak pozostają… Dobrze robię?

Ja bym tak samo to otagował, więc się nie przejmuj. Mamy ciekawsze tagi w Polsce np. http://tagwatch.stoecker.eu/Poland/En/keystats_amenity.html , które warto systematycznie usuwac.