Sensowne połączenie chodników jak nie ma dedykowanych przejś dla pieszych

Witam
Jak to połączyć?

Proszę aby tego ktoś nie robił ewentualnie zaznaczył w 2 miejscach. Ta dzielnica ma mnóstwo takich chodników

1 Like

Jaki minimum zaznaczył bym przejścia na skrzyżowaniach, jeśli przejście jest tam legalne i możliwe (jest legalne poza nielicznymi wyjątkami)

Pokasować chodniki i dodać do dróg tagi sidewalk*. Tak by było prosto i poprawnie.

Jeśli chce Ci się rysować chodniki osobno, to dorysuj też podjazdy do domów (jeśli istnieją w terenie), w ten sposób możesz uzyskać sporo połączeń dla rutingu. Reszta jak wyżej. I tagi sidewalk* też dodaj.

3 Likes

Dodałem oznaczenie unmarked crossings oraz traffic_calming=table. Nie ma sensu usuwać chodników skoro ktoś już wyrysował i są dobrej jakości. Zawsze o wiele prościej coś usunąć niż dodać od zera.

Chce mi się rysować więc to chyba dobrze :slight_smile:

Nie wiem natomiast jak oznaczyć przejazd na drodze rowerowej przez drogę samochodową (tożsame z przejściem dla pieszych).

Punkt wspólny powinien mieć tagi highway=crossing i bicycle=yes (lub bicycle=designated), dodatkowo crossing=* itp.; niezależnie od tego czy droga dla rowerów to highway=cycleway, czy highway=path.

Droga dla rowerów na odcinku przechodzącym przez drogę dla samochodów może mieć tag cycleway=crossing, jeżeli jest to highway=cycleway; lub path=crossing, jeżeli jest to highway=path. Niektórzy kopiują na tę drogę również tagi z punktu wspólnego (crossing=* itd.), czasem dodają je jedynie do drogi (punkt jest bez tagów) — IMHO kiepski pomysł.

2 Likes

OK.

JOSM coś się nie wywala ostanio :slight_smile:
Nie wiem jak włączyć widok tylko wybranych warstw. Tak to czasem ciężko jest coś narysować bo jest wiele warstw typu LANDUSE itd.

Podziału na warstwy na OSM za bardzo nie mamy, możesz odfiltrować (nie)odpowiednie dane przed pobraniem (z tym ostrożnie) lub po pobraniu.