Kawałek województwa kujawsko-pomorskiego jest do opracowania po importach: http://v3.mrowka.org/adresy/#10/52.8778/17.8020
Mogę prosić o import: Warmińsko-Mazurskie, iławski, m. Iława z iMPA?
Mogę zrobić, ale za kilka dni dopiero, bo jeszcze trwa uzupełnianie adresów tamże.
Przy okazji Warmińsko-Mazurkie → warmińsko-mazurskie. Nazwy powiatów i województw piszemy z małych liter.
Hmm, zastanawia mnie czemu import zrobiony w przedziale 1-2 w nocy (3-4 wg naszego obecnego czasu) nie ujawnił mrówek na drugi dzień? Zrobiłem w nocy import Gorlic http://www.openstreetmap.org/changeset/25129322 a mrówek nie widać (a być powinny, bo widzę niezgodności)
Bry
Antblant jakaś fuka jest…
http://v3.mrowka.org/adresy/?lat=50.25974&lon=21.979&zoom=14&ol=A#17/49.73161/19.14198
Te mrówki posprzątałem wczoraj wieczorem - dalej mi świecą
Hmm, nie miałem tych punktów w bazie, a puszczenie /dirty na kaflu je posprzątało. Nie wiem o co chodzi…
Zibi: Twój przypadek to chyba to, że dodatkowo z soboty na niedzielę ładuję od nowa całą Polskę (która może być np. z dnia wcześniej), nie dociągając jej do aktualnej godziny. Poprawiłem crona i mam nadzieję że już będzie dobrze
Dobry wieczór,
Od kilku miesięcy mapuję w wolnych chwilach (głównie okolice Warszawy).
Mam pytanie dotyczące Marek - powiat wołomiński - praktycznie nie ma danych adresowych w Markach. Czy nie ma źródła z którego można zaimportować?
Dodatkowe pytanie - przy czyszczeniu mrówek natchnąłem się na ulice otagowane:
highway=residential
name=xxx
addr:city=yyy
Czy addr:city jest w takim przypadku jest dodany prawidłowo? Ew. jak jest rozpoznawane do którego miasta/wsi należy dana ulica?
Pozdrawiam,
Marki będą jutro zaimportowane, ależ się wszyscy żołądkujecie
W większości przypadków zbyteczne, ale jeśli ktoś dodał to nie usuwaj. Rozpoznawane jest na podstawie granicy administracyjnej.
PS: natknąłem, nie natchnąłem.
EDIT: Wbrew swojej obietnicy nie wrzucę jeszcze Marek dzisiaj, bo widzę, że ciągle tam są uzupełniane adresy, więc jeszcze poczekam dzień-dwa.
Natchnąłem się, gdy się natknąłem
Dziękuję za odpowiedź.
Przy okazji - czy jest przewidziany na przyszłość mechanizm importu adresów, które się pojawią w oficjalnych bazach (delta w stosunku do początkowego importu)?
Ew. mechanizm porównywania zawartości OSM vs. oficjalne bazy danych?
Czekam na Marki z niecierpliwością
Proszę, Marki do ogarnięcia: http://v3.mrowka.org/adresy/#13/52.3372/21.1320
Przypominam o zasadach nazewniczych: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Znakowanie_dr%C3%B3g_w_Polsce#Nazewnictwo_ulic czyli jeśli są skróty to trzeba rozwinąć, a jeśli brakuje imienia to trzeba je dodać.
Biorę Marki.
Update: północna część zrobiona. Jeśli ktoś chce się sprawdzić to może wziąć resztę ;).
Podziękował, biorę to “na klatę”
Mogę prosić o import:
warmińsko-mazurskie, ostródzki, Dąbrówno
Przy okazji: czy skrypt radzi sobie z sytuacją, gdy pod wieloma adresami ma jeden budynek? (tj. nie połączy adresów z budynkiem, tylko wstawi wiele punktów)?
Masz na myśli jeden obrys i kilka adresów na nim? Tak, wtedy nie integruje z obrysem tylko zostawia “jak jest”.
Tak, dokładnie to miałem na myśli. Przepraszam za krzywą polszczyznę. To dobrze, potem punkty pomogą podzielić budynki.
To jeszcze dołączyłbym do prośby:
warmińsko-mazurskie / iławski / mLubawa
Też z iMPA.
Coś dla osób lubiących statystyki i wykresy
Na wykresie mamy krzywą przyrostu punktów adresowych w PL z ostatnich 3 miesięcy. W tym okresie przybyło ok. 550 tys. adresów
Podziałam w Starachowicach
@antblant: zwracam się z wnioskiem o zwiększenie dystansu dla czerwonych mrówek do 500 metrów. Powód: jest ich za dużo, a zmiana na 400 m była przedwczesna
A pozostałych zachęcam do rysowania brakujących dróg - przypominam, że czerwone i różowe punkty oznaczają adresy do których nie da się dojechać, właśnie z powodu braku drogi w pobliżu.