A co jest nie tak z funkcją ukrytą pod ikonką ?
Wszystko jest w porządku. Gdy jest uruchomiony JOSM - pobiera obszar do tegoż programu ;).
Podpowiedź dla niewtajemniczonych - przy małych zoomach ikonki do pobierania danych nie ma (bo tych danych byłoby zwyczajnie za dużo). Ikonka pojawia się od zooma 15
Dzięki z a info. Nie miałem włączonego JOSM, więc nie mogło zadziałać.
Przydało by się mieć wybór edytorów tak jak na głównej stronce.
W takim iD mapuje coraz więcej osób.
To nie jest robota dla ułomnych edytorów. Przede wszystkim brakuje w nich funkcji “wyszukaj klucz/wartość” która pozwala wyszukać wszystkie obiekty z danym tagiem bez pozostawiania sierot.
Gdyby ktoś miał ochotę porysować brakujące drogi, zapraszam w okolice między Tomaszowem Lubelskim a Hrubieszowem: http://v3.mrowka.org/adresy/#10/50.5418/23.8239
Pomożecie w ten sposób wikiekspecycji, która będzie się w tych rejonach obracać
Nasi mrówko-wyjadacze są niezmordowani - dzisiaj znikła ostatnia czerwona mrówka (czyli adres bez drogi w promieniu 600 metrów) a żółtych mrówek zostało tylko ok. 12 tys.
Nieźle! Dzięki!
Jest coraz lepiej To co, zmniejszamy granicę na 500m i jedziemy dalej?
Problemem dla mnie są błękitne w miastach, osmand ładnie wyszukuje taki adres, ale na naszej mrówko-mapie źle to wygląda
Okolice Kamienia Krajeńskiego, które są w ogóle dziwnie wyrysowane (mnóstwo sklejonych rzeczy z drogami), całe Chojnice.
Jest z tym metoda jakaś?
Osmand jak i Nominatim ładnie wyszukuje większość takich adresów, bo stosuje przypisywanie do najbliższej nazwanej ulicy. Jednak na pewno część z tych adresów jest źle przypisana, dlatego wypadałoby je poprawić, ale jest to robota mozolna, wymagająca myślenia i skupienia
Często są to adresy przeklikane ręcznie z podkładu emuia; ja osobiście ich nie poprawiam, bo nie chcę zrobić złego przypisania. IMO najlepiej byłoby te adresy wywalić i zastąpić danymi z oficjalnego źródła (urząd miasta/gminy).
O właśnie ku tej metodzie się skłaniam Tak też zrobię w najbliższym czasie.
Szkoda tylko, że ktoś włożył w to tyle pracy, ja już pisałem do ludzi tak adresujących, żeby zaprzestali działalności bo to jest zupełnie bez sensu teraz… Już lepiej spożytkować to na odklejanie dróg od landuse/natural albo zmapować dokładnie tracki w lesie
Adresów 4mln!
No ba!
Zrobione. Miłego sprzątania
No będzie się powoli skubać Przy okazji zachęcam wszystkich do poprawiania czerwonych “mrówek”, w większości przypadków wystarczy narysować highway=track na podstawie Geoportalu, to wystarczy aby nawigacja podprowadziła pod same drzwi do takiego adresu a nie kończyła trasy kilkaset metrów przed faktycznym celem. Najlepiej pobrać obszar do JOSM przyciskiem pobierz na http://v3.mrowka.org/adresy (wcześniej w konfiguracji JOSM trzeba włączyć opcję “Włącz zdalne sterowanie”). Usuwanie żółtych i błękitnych to trochę więcej zabawy a tu sprawa jest naprawdę prosta i od razu widać efekty.
Dodatkowo, można poprawić geometrię dróg oraz ich klasyfikację:
(to na pewno nie droga unclassified tylko track, w dodatku z jaką śliczną geometrią…)
Suwałki do ogarnięcia: http://v3.mrowka.org/adresy/#14/54.0983/22.9351
Niestety, nie zauważyłem przed importem (mea culpa), że w danych z EMUiA brakuje polskich literek, więc poprawa adresów głównie sprowadza się do poprawy/dodania znaków diakrytycznych.
@Zbigniew
Uszanowanie, czy zgodnie z innym wątkiem http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=439366#p439366 oraz poprawą danych adresowych możliwa będzie obiecana wcześniej poprawa adresów?
pozdrawiam,
WM