routing dla ciężarówek

Hej!

Odezwała się do mnie firma Quantum, która rozwija oprogramowanie dla zarządzania łańcuchem dostaw. Zainteresowani są wykorzystaniem OSM, lecz mają kilka pytań:

  • czy OSRM ma opcje wyboru kryterium unikania dróg mających konkretne restrykcje wagi/wysokości samochodu. Ponoć sprawdzali testowo OSRM ale nie znaleźli takiej opcji. Ew. czy jest jakiś inny silnik, który na to pozwoli.
  • czy posiadamy dane o kompletności takich ograniczeń w OSM? Spojrzałem na tagwatch i jakiś ekstrakt z overpass i całkiem sporo tego jest w Polsce, ale problmem jest weryfikacja kompletności danych - chyba nie ma jednej publicznej bazy/spisu takich ograniczeń. Zapewne osobno dłubie GDDKiA i osobno gminy.

Z góry dzięki za jakiekolwiek info.

Pewne działania z rutingiem próbował podejmować Dotevo.

Tutaj wątek o znakach: http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=22627&p=1
Tutaj jeszcze trochę: http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=21050
Tutaj próba wizualizacji: http://osmapa.pl/w/wagowe/?ol=ABGHFMV
Kiedyś miałem jeszcze wysokość i szerokość ale zdaje się nie działać.

dzięki :slight_smile:

To jedna z planowanych funkcji darmowej apki o której wspominałem na walnym…

Z antblantem pisaliśmy routing i działał, ale mamy stanowczo za mało takich danych oraz problem z rozróżnieniem DMC i RMC

A nie chcecie sobie pokorespondować z firmą, która pisze soft dla logistyki i chce się przenieść na OSM? :). Czy OSRM można na etapie zapytania parametryzować, że np. jedziemy ciężarówką 16 ton czy musimy zrobić osobny profil dla takiego samochodu? Widziałem na githubie takie profile ale tam było wszystko zrobione statycznie.

Mogę się mylić, ale wygląda na to że takich dynamicznych zapytań niedasie zadawać do silników opartych o Contraction Hierarchies. Pozostają te oparte o bazę danych, ale kosztem dużo gorszej wydajności.

Jest dokładnie tak jak pisze pbabik. Nasz routing był na pgroutingu i dynamiczny, ale długo wyznaczał trasę.