Renderowanie szlaków turystycznych

Znacie jakieś style do Maperitive, które lepiej obsługują renderowanie szlaków turystycznych niż ten wbudowany? Zależy mi na tym żeby potrafił obsłużyć nakładające się relacje kilku szlaków oraz przebiegające tymi samymi drogami szlaki rowerowe i piesze. Ogólnie chcę wyrenderować z danych OSM klasyczne mapy topograficzne z warstwą turystyczną, może są do tego jakieś lepsze narzędzia?

Musisz się zagłębić w strukturę stylów maperitive, co może chwilę potrwać :wink: Nie wiem ile szlaków na jednej drodze chcesz zmieścić, ale w tym celu użyj funkcji line offset:

define
	line-color : red
	line-opacity : 0.8
	line-offset : 14:0;15:3;16:5
	line-offset-sides : left
draw : line

Całkiem nieźle opisane jest to tutaj.
Niestety maperitive ma kilka błędów, których autor na razie nie usunie. Na przykład przy drogach równoległych, zbliżonych do pionu, nakładają się etykiety. Można to ominąć edytując swoje dane (lokalnie!), ale to tylko półśrodek. Może do kafelków lepszy będzie mapnik?

Mapnik sam z siebie nie obsługuje offsetów, trzeba instalować patch i kompilować ze źródeł. I też autor na razie nie usunie tego “ficzera”.

Kiedys nie obslugiwal, ale juz to jest w standardowym mapniku.

Teraz widzę. Przechrzcili go z stroke-offset na sam offset, ale dokumentacja na ten temat oczywiście milczy.