Renderowanie linii energetycznych w Mapniku

Widzę, że Mapnik renderuje nawet małe linie napowietrzne.
Zgłupiałem i nie wiem czy to nowość?
To bardzo dobre, bo w terenie często po liniach energetycznych łatwo się orientuje mapę.
Jeśli to nowość to może coś jeszcze zaczęli renderować?

Samo minor_line już ze dwa lata temu się renderowało w Mapniku. Co do orientacji po liniach to moje odczucia są takie że linie sn to mogą być. Przy linach nn to już trochę pogarsza widoczność mapy bo jest ich dużo i się tworzą takie siatki między budynkami, a pewnie user oglądający mapy nie bedzie wiedział co to jest. Dodatkowo nie da się ich (linii nn i sn) odróżnić.

No tak Mapnik używa niewielkiej palety kolorów. Wszystkie ikony POI fioletowe a linie czarne.
Na mapach wojskowych czy topo linie różnią się grubością , są na różne sposoby przerywane np kreska i kropka z różnymi odstępami (wypełnieniem) czy liczbą kropek, są też nakładane na te linie znaczniki w postaci małych trojkątów itp.
Na tych liniach nn też są jakieś mikrotrójkąty więc przynajmniej będzie je można odróżnić od ogrodzeń.
Mapnik mógłby na początek inaczej renderować płoty metalowe od murów.
Powinien być też tag do powierzchni zabetonowanej to by można rysować np rozmaite budowle nie mające tagów jak mogiły zbiorowe, klomby, pozostałości po zburzonych budynkach , silosy polne
Skoro się zdecydowali na renderowanie linii nn to może zaczną renderować transformatory, bo te stanowią widocznę punkty krajobrazu podobnie jak krzyże czy kapliczki. Takie elementy pozwalają szybko zidentyfikować miejsce (skrzyżowanie) w jakiejś długiej wsi łańcuchowej.
Z tego punktu widzenia linie nn przechodzące nad drogą również mogą ułatwiać lokalizację, bo z auta nr domów nie widać a często gospodarstwa po obu stronach drogi mają prawie identyczny układ.
Chyba zacznę tagować te linie.
Może OSM przygotuje kiedyś szablony zawierajace kształty wielkich słupów linii wn, bo dziś one mają nawet po 70 m wysokości.
Wiatraki energetyczne im się udały.
Niestety farmy fotowoltaiczne się nie renderują.
Farmy wiatrakowe też powinny dostać jakieś celowe landuse aby na małych zoomach wielkie pola (szczególnie te morskie) się renderowały.