Reklamy w dzienniczku OSM

Nie wiem czy ktoś z was czyta dzienniki mapowiczów, ale właśnie zauważyłem, że jakiś spryciarz (web designer, spec od SEO?) wykorzystuje je do promowania swoich stron. Niby nie ma w tym nic groźnego, ale może moderator się tym zainteresuje? http://www.openstreetmap.org/user/Foxangels/diary http://www.openstreetmap.org/user/Borde/diary http://www.openstreetmap.org/user/andry94/diary http://www.openstreetmap.org/user/carlino27/diary http://www.openstreetmap.org/user/Bireli/diary http://www.openstreetmap.org/user/vargarv/diary http://www.openstreetmap.org/user/AssassinCruel/diary http://www.openstreetmap.org/user/Strimy/diary
Niechciana reklama to SPAM, więc trzeba tępić :wink:

Już kiedyś to zauważyłem i wtedy balrog powiedział, że oni robią bezsensowną pracę bo i tak nie są brane pod uwagę w algorytmie. Ale swoją drogą jest to wkurzająca reklama i warto pousuwać ich konta.

Jestem za usunieciem i poinformowaniem tych osób…

Nazwy uzytkownikow ktorych uzywa ten spammer juz byly zgloszone adminowi, ale niestety jeszcze sie nie zabral za ich usuwanie. Spamowe wpisy w dzienniczkach mozna dopisywac na http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Spam i co jakis czas admin je czysci.

Kolejny spamer (złoszony na wiki): http://www.openstreetmap.org/user/robert79/diary
Właściciel strony z linku (ktoremu zwróciłem uwagę) twierdzi, że kupił na allegro usługę pozycjonowania i nie ma pojęcia że ktoś mu “dobrze” robi w ten sposób.
Swoją drogą najlepszy byłby automat, który nie pozwalałby na wpisy w dzienniku przez zrobieniem choćby jednej edycji albo uploadem tracka.
Dziwnym trafem 99% spamu w dziennikach to polskie wpisy…

Na to jest prosty sposób - dzwonić do takich osób w dziwnych porach i pytać się czemu spamują OSM.

Widzę że mamy podobne pomysły :slight_smile:
Ja zaproponowałem spamerowi nocne smsy z przypomnieniem dopóki ten post będzie wisiał.
Niestety w odpowiedzi dostałem pytanie jaki punkt regulaminu OSM okresla co można publikowac na blogu.
No i tutaj jestem w kropce bo nie kojarzę żadnego regulaminu, gdzie o tym mowa.

Zawsze można jeszcze odpowiednio skomentować wpisik.
Ja już wpisałem swój komentarz.

Przede wszystkim te ich linki pozycjonujące są g… warte, bo w kodzie jest rel=“nofollow”, więc tylko nam bałagan robią, a pożytku z tego nie mają żadnego.

No to na kulturalnego trafiłeś… Ja też kiedyś byłem taki mądry, że napisałem do właściciela innej spamującej strony. Co mi odpowiedzieli, nie nadaje się do zacytowania tutaj.

Ma ktoś ochotę pozgłaszać jeszcze tych:

http://www.openstreetmap.org/user/berylprace12/
http://www.openstreetmap.org/user/taniepracemagisterskieilic/
http://www.openstreetmap.org/user/placipiszprace/
http://www.openstreetmap.org/user/seolistykatseonet/
http://www.openstreetmap.org/user/kowal26/

Tego jest sporo w każdym tygodniu i nawet tego już nie śledzę.

Edit: Podrzucam też zapytanie do googla https://www.google.pl/#lr=lang_pl&q=site:openstreetmap.org+diary&tbs=lr:lang_1pl%2Cqdr:w

:smiley: Czytam opisy w tych profilach i co to za język ?, słowa Polskie, ale no nie idzie zrozumieć. Jeżeli tak wygląda SEO (na wpisywaniu kilku słów-kluczy i podaniu linku) to ja podziękuję :slight_smile:

Myślę, że to robi jakaś firma i warto ją namierzyć i uświadomić, że robią głupią robotę sobie i nam.