Ręczny import - urzędy skarbowe w Polsce #maproulette

Cześć
przygotowałem dwa wyzwania MapRoulette związane z importem danych teleadresowych Urzędów Skarbowych i Celnych z danych urzędowych.

  • Poprawki tagów urzędów skarbowych - w trybie TagFix - tylko klikanie - sprawdzenie proponowanych zmian.
  • Dodawanie urzędów celnych i skarbowych - w trybie Cooperative - zadanie trudne, polega na usuwaniu i dodawaniu POI według proponowanych zmian, ale przed każdą zmianą trzeba upewnić się, że w okolicy nie jest już oznaczony ten urząd, tyle że nie udało mi się go dopasować.

Co myślicie o tych zadaniach? Wiem, że są dość trudne jak na MapRoulette, ale wykonalne.

https://maproulette.org/browse/projects/50502


Dane pochodzą z serwisu dane.gov.pl, gdzie są udostępnione na kompatybilnej licencji CC0.
W danych wpisany jest adres strony internetowej - obecnie te strony nie działają, nie wiem czy z powodu błędnej konfiguracji serwera gov.pl, czy to już tak na stałe - w każdym razie zostawiłem je w propozycjach do importu, łatwiej je usunąć niż dodać.

Dane źródłowe do wygenerowania tych wyzwań można też podejrzeć tutaj (w formacie .csv):

Ja bym tu wyrażnie wspomniał że chodzi o przejrzenie zmian, nie tylko ich przeklikanie.

Czy dobrze rozumiem że MR chce tu kasować tagi?

Jeśli tak to czemu? Jeśli nie - to co chce zmieniać?

Tak, to miejsce którego nie udało mi się dopasować do danych urzędowych i jest do usunięcia - w tym pierwszym wyzwaniu, ponieważ usuwanie linii z innymi tagami (np. building=*) prowadzi do wielu błędów, tak samo jeśli są sąsiednie obiekty.

Zaktualizowałem opis w tym wyzwaniu żeby wymienić taką możliwość.

A ja bym nie usuwał na ślepo - dane urzędowe mogą być błędne

Trochę niejasno się wyraziłem - jest do usunięcia w tym wyzwaniu, a nie w drugim; ale wciąż miejsca do usunięcia trzeba ręcznie sprawdzać, a nie automatycznie akceptować. Część z nich do niestety problemy z dopasowaniami - w takiej sytuacji nowy punkt do dodania będzie w tym miejscu w drugim zestawie.

Nie znam lepszego narzędzia żeby umożliwić współpracę nad większą ilością danych wielu użytkownikom, zdaję sobie sprawę że to zadanie jest trudne.

MR trochę się boję bo powtarzają się ludzie co klikają kompletnie na oślep.

Nie wiem nawet czemu MR tak na ludzi działa.

Zmieniłem to wyzwanie, zrezygnowałem z kasowania punktów. Zaktualizowałem linki.