Прив’язування зображення до координат з допомогою QGIS

Хто може поділитись досвідом прив’язування растрового зображення до координат з допомогою QGIS (зараз в мене QGIS 2.10.1 Pisa) і імпортування його до JOSM втулком ImportImagePlugin?
Я проробив таке:
Відкрив QGIS Desktop 2.10.1, встановив OpenLayers Plugin. Прив’язав зображення Lyzohubova Sloboda.tif чотирьма точками до шару Bing Aerial, встановивши в параметрах трансформації тип трансформації Поліноміальна 1, і проекцію EPSG:3857. На виході отримав файли: Lyzohubova Sloboda.wld, Lyzohubova Sloboda_modified.tif і Lyzohubova Sloboda_modified.tif.aux.xml. При імпортуванні в JOSM Lyzohubova Sloboda_modified.tif отримав помилку Error while creating image layer: null. Мені здається, що я щось не доробив до кінця, або взагалі щось зробив не так. Буду вдячний за допомогу.

Просто прокоментую, я думаю що то краще зробити в глобалмаппері, хоча QGIS я не бачив вживу.
В глобалмаппері все робиться максимум в 10 кліків, єдине що нарізка на тайли займає трохи часу. Площа десь в 30км2 нарізалась до 18го зуму десь з годину, причому на CoreI8, хоча процесори взагалі не забивались, можливо воно й не в процесор впиралось.

ЗІ нарізав яндекс.сат (знаю не ліцензійне) щоб подивитись якість прив’язки лісових доріг біля Виноградаря. Проекція в яндекс.сат не така як у всіх, тому прийшлось перенарізати. Результатом нарізки/прив’язки я задоволений, а от дані в ОСМ страшно невідповідають дійсності.

Ось короткий гід:
http://www.qgistutorials.com/ru/docs/advanced_georeferencing.html

У JOSM’а обмеження на величину файлів, які відкриваються напряму. IMHO, потрібно на тайли порізати в вже їх підключити окремим шаром. Може, хтось розповість, як це зробити в QGIS?

http://gis-lab.info/qa/qtiles-eng.html
https://plugins.qgis.org/plugins/qtiles/

А, він у мене великим, більше 400 Мб вийшов. Спробую розібратись з QTiles.

Ось інструкція http://gis-lab.info/qa/qtiles.html
Ось посилання на альтернативні інструменти http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=32323

Тайли зробив, на 19, 20 і 21 зуми, підключив у JOSM як шар tms[21]:file:///D:/My Documents/OSM/Mapnik/Mapnik/{zoom}/{x}/{y}.png Пише Помилка HTTP 404 помилка при завантаженні. Я нічого за ними не робив після QTiles, де може бути проблема?

можливо замість пробілу треба написати %20, або спробуйте перемістити в папку шлях до якої не містить пробілів

Напевне, що так, бо у мене tms[20]:file:///C:/qgis_berezne_tiles/qgis_berezne_tiles_18_20/{zoom}/{x}/{y}.jpg підключився без проблем.
Бентежить тільки те, що немає antialiasing’у і на зумі 18 у тайлах, зроблених з ортофото з розрішенням 500 dpi, виражена зубчастість контурів, на зумі 20, взагалі суцільні пікселі. Чи може десь в налаштуваннях я щось пропустив?

Комментарий от человека, который совсем не в теме:
Часто бывает, что путают расширение файлов - jpg/png. darkonus, нужно проверить.

Проверено с обеими расширениями. Работает.

Я имел в виду случаи, когда в папках лежат картинки с расширением *.jpg, а в JOSM при подключении нового слоя пишут *.png. И из-за этого не работает.

Переклав тайли на диск D, розширення перевірив, а помилка така ж сама…
tms[21]:file:///D:/Mapnik/{zoom}/{x}/{y}.png

darkonus, перевірте пару пунктів

  1. Якщо нарізка була за схемою гугл, то там йде Y спочатку, а потім X
  2. після кожної правки щось в строці запиту робіть очищення кешу тайлів JOSM (ПКМ - Очистити кеш квалратыв мапи)
  3. Перевірте дійсно розширення файлів в запиті і по факту
  4. Визначте конкретний квадрат з схеми (можна і в осм координати тайлу взяти) і підставити руками в лінк вище, і перейти по ньому в бразуері. Якщо по file:///D:/Mapnik/17/76587/44152.png відкривається файл і відкривається вірний квадрат то все нормально. Але якщо попередні кроки не працюють - то й цей має неспрацювати.

Схоже, я десь напартачив з проекціями… Мабуть, спробую все зробити наново, уважно дотримуючись інструкцій з прив’язки.

Проекція майже кругом(OSM, Google, Visicom) - Mercator, в СК WGS84. Це такі “мамонти” як Яндекс використовують іншу проекцію.

Аналогично. Впервые сталкиваюсь. Возможно есть связь с новыми версиями JOSM\плагинов - при той же конфигурации в старой версии всё ОК.