Pytanie techniczne - jak jest zrobiona ta strona : http://osmapa.pl/w/

Witam
Jestem nowy i nie wiem czy na dobrym forum zadaję to pytanie.
Chciał bym zrobić wizualizację sieci wodociągowej wraz z hydrantami i zaworami tejże sieci ( http://www.openstreetmap.org jej w ogóle nie rysuje)
Spodobała się mi zasada działania mapy http://osmapa.pl/w/ostzm/ tj mógłbym pokazywać i ukrywać róże warstwy sieci wodociągowej tj. pokazywać tylko rury o danej średnicy (gdy będę rysował tą sieć to podam oczywiście te dane dotyczące średnicy np tag “pipe diameter”.

A może takie rozwiązania już istnieją i nie musiał bym wyważać otwartych drzwi.

Pozdrawiam
Tomasz

Możesz zrobić najpierw odpowiednie zapytanie do overpass za pomocą overpass-turbo. Potem ściągnąć dane na dysk i wgrać do bazy postgis. Na koniec użyć renderera. Ale zanim danych jest mało proponuję mapcss dla overpass.

Takie coś na szybko http://overpass-turbo.eu/s/4Jt
man_made=pipeline + type=water
Na czerwono te nad ziemią, na brązowo pod ziemią, na niebiesko brak danych.
Za każdym razem gdy się przesunie mapę trzeba nacisnąć Run

Dzięki

@Tomasz_Kn

Dotevo zaproponował rozwiązanie niewymagające własnej bazy – czyli można użyć Overpass bezpośrednio lub pośrednio na własnej mapie (przykład – mapa z gniazdami bociana białego). Tutaj pracujesz z obiektami wektorowymi i przy dużej ich liczbie strona może mocno zwolnić.

Wizualizacje na osmapa.pl/w/ wyświetlają dane zgromadzone w bazie na serwerze. Czyli to rozwiązanie wymaga wystawienia serwera (w tym przypadku jest to baza Postgis z QGIS-Server i serwerem WWW, w niektórych przypadkach wykorzystuję MapProxy). Projekt przygotowuję w QGIS. Warstwy są obrazami rastrowymi i jeśli jest potrzeba, należy dorobić obsługę klikania i wyświetlania informacji o obiektach.