Hoe kan ik het beste in OSM een punt invoeren, waarvan ik de precieze coördinaten heb?
Nu kan ik alleen uit de losse hand een node plaatsen.
Met de editor JOSM gaat dat eenvoudig: in de hoek linksonder staan de coördinaten.
In de onvolprezen iD-editor kun je in het menu Kaartgegevens (sneltoets: U) kiezen voor ‘Toon meetpaneel’. Dan zie je ook de coordinaten
In JOSM > Tools > Add Node (Shift+D)
Dan kun je de coördinaten opgeven en wordt de node daar geplaatst
Dan heb je wel een vaste hand nodig.
Eentje dat gaat nog, maar vraag mij niet er tien te plaatsen.
Ik heb in JOSM een NGI 3D punt toegevoegd met de Belgian Lambert2008 projectie.
https://www.openstreetmap.org/node/9524431472#map=19/50.99228/4.48829&layers=D
Tenminste, dat denk ik.
Ziet goed uit!
Altijd leuk om een keer te bezichtigen zo’n meetpunt
Er zijn er met een toeristisch informatiebord.
Normaalgezien is een kennersoog nodig om ze te ontwaren.
Vele zijn verdwenen.
JOSM - More Tools - Lat/lon tool
Ik ben mijn eigen werkwijze vergeten, het lukt niet meer.
Voor het volgend punt =
https://gdoc.ngi.be/?lang=nl&x=410219.15&y=6624627.95&zoom=19&l=nl&baseLayer=ngi.cartoweb.topo_bw.be&layers=alti_coord,plani_coord,three_d_coord&modal=opened
In JOSM Edit Preferences zet ik dus eerst de projectie naar Lambert 2008 met Projected coordinates en metric.
More Tools ) lat/lon tool
En dan vind ik niet meer hoe ik het formaat “x = 602055.704 m
y = 690042.442 m” moet editeren om het aanvaardbaar te maken.
Ik hoop dat ik niemand beledigd heb.
Je moet bij de Tools -->add node (shift+D) geen Lat/Lon gebruiken, maar tab East/North, dat is x/y.
met, jouw plaats
602055.704, 690042.442
Tijdens het opslaan in de OSM database zal er een conversie plaats vinden, stelcil en afronding.
Heb je JOSM op Lambert 2008 staan, de volgende keer bij het ophalen, dan zullen alle OSM punten binnen JOSM omgezet worden na het stelcil Lambert. Zou je dan met ad node wederom dezelfde punt toevoegen, dan kan het verschillen.
Jouw eerder ingevoerd punt
658402.562, 686906.161
Ligt dan niet precies op dezelfde plaats.
minimale afwijking <0.001 m t.o.v. oorspronkelijke coördinaten.
Ik werk maar zelden met JOSM. Ik krijg JOSM ook niet geupdated.
Ik heb ook al met twee keyboard talen geprobeerd.
Het vroegere punt was :
https://www.mapillary.com/app/?pKey=263459865972666
Nu probeer ik te mappen :
https://www.mapillary.com/app/?pKey=116561874399045
Ik had hier het gras moeten plat trappen.
Het is niet belangrijk, enkel ergerlijk. De geodetische punten zouden trouwens geïmporteerd moeten worden.
In JOSM gebruik je de tab “More tools”, die moet je niet nemen. Dan krijg ik ook alleen maar een popup met 1 tab, Lat/Lon. Net zoals jouw plaatje.
JOSM, je moet de tab “Tools” gebruiken dan Add node regel dan krijg je een popup met twee tabvelden. tab East/North
Probeer gelijk Shift-D , dan kom je gelijk bij de goede popup uit.
Bedankt,
ik dacht dat ik vroeger More Tools gebruikte.
Dat zou toch ook moeten lukken ?
Nee, want die geeft niet de mogelijkheid om x y in te voeren.
Volgens mij zit het probleem van @philippec daarin dat hij coördinaten in Belgian Lambert 2008/EPSG:3812 wilt invoeren terwijl zowel Shift-D als Ctrl-Shift-L werken met de standaard projectie.
Shift-D had ik zelf getest door JOSM op Lambert 2008 te zetten en de Lambert coördinaten in te voeren.
Dit te vergelijking met de website kaart.
602055.704, 690042.442
Vul je de Lambert coordinaten in als JOSM nog op Mercator staat, dan kom je in Nigeria terecht.
Ctrl-Shift-L geeft je niet de mogelijkheid om x y coördinaten in te voeren.