Publiczne stacje ładowania samochodów, rowerów, telefonów itp

Mam problem z otagowaniem dwóch stacji ładowania.

  1. Pierwsza stacja znajduję się przy stacji Zagórze Śląskie i znajdują się na niej gniazda do ładowania rowerów i telefonów (port usb-c, microUSB i chyba port do iphonow (takie plaskie, trochę mniejsze od usb-c)). Niestety, ale nie wiem, czy po drugiej stronie są inne gniazda.

  1. Druga stacja ładowania znajduje się w Zielonej Górze (przy stacji kolejowej) i przeznaczona jest do ładowania autobusów.
    W tym przypadku, to są dwa problemy. Nie wiem jak otagować lokalizację, bo zznajduje się pod wiaduktem, a druga, to nie wiem jakie dodatkowe tagi podać.

Tutaj lokalizacja - w sumie, jest chyba 4 punkty ładowania

A co do tagowania stacji łądowania rowerów i telefonów, to wymyśliłem coś takiego
amenity=charging_station
bicycle=yes
usb=yes

capacity:device=3 (zakładam, że pod przeciwnej stronie nie ma dodatkowych gniazd)
capacity:bicycle=1 (zakładam, że pod przeciwnej stronie nie ma dodatkowych gniazd)

capacity:device:Micro-B=1 (zakładam, że pod przeciwnej stronie nie ma dodatkowych gniazd)
capacity:device:USB-C=1 (zakładam, że pod przeciwnej stronie nie ma dodatkowych gniazd)
capacity:device:Lightning=1 (zakładam, że pod przeciwnej stronie nie ma dodatkowych gniazd)

Niestety, ale nie wiem jaki jest typ złącza dla rowerów. Zatyczka jest okrągła, więc wnioskuje, że to będzie xlr_3pin_cable lub ropd → Key:socket:* - OpenStreetMap Wiki

Co do tagowania stacji ładowania autobusów, to analogicznie do powyższego tagowania z kilkoma różnica:

  • dodać bus=yes
  • usunąć bicycle=yes i device=yes
  • nie mam pojęcia jakie jest gniazdo do ładowania autobusów, więc do wywalenia całą sekcja capacity:device i jedynce co dodać, to capacity:bus=4 (tak mi się wydaje, że są tam 4 stanowiska)
  • nie wiem, czy nie dodać car=no ? osobówek takim czymś na pewno nie będzie się ładować

To jest teoretycznie złącze “męskie”, a tam masz “żeńskie”.

Nie wiem jak otagować lokalizację, bo zznajduje się pod wiaduktem

Ma to jakieś znaczenie, że pod wiaduktem? Można dodać covered=yes, jeśli to ma sens.

nie wiem, czy nie dodać car=no ? osobówek takim czymś na pewno nie będzie się ładować

W pierwszym przypadku tak, może nawet motor_vehicle=no, żeby było to jasne. A w drugim proponuję wręcz access=no + bus=private.

Poza tym, wiesz o amenity=device_charging_station?