Public_transport po novu

Zdravím, zkouším editovat pár tras MHD ve Zlíně a narazil na pár nejasností ohledně renderování mapy, aspoň pro mě:
Body a cesty označené tagem public_transport=stop a public_transport=platform se na stardartní mapy OSM ani na vrstvě trasport map nevyrenderují, renderují se pouze když platformě přidám tag highway=platform a např. stop pozici highway=bus_stop (pak se vykreslí značka busu).
Jak v topto případě nejlíp postupovat? Platformě dát tagy public_transport=platform a highway=platform. Tag highway=bus_stop přiřadit krajnímu bodu platformy nebo stop bodu? Díky za jakoukoliv radu. Davi1981

ahoj, ty tagy highway jsou asi starší varianty. public_transport=* bude nějaký nový proposal, který se ještě nedostal do rendereru. Ale třeba opnvkarte.de ho třeba umět bude … zkus. A tedy odpověď, ano klidně používej obě.

Presne tak, jde o nove prijate tagovani, ktere je ponekud narocnejsi na pracnost, ale dava daleko zajimavejsi informaci, ovsem na default mape se nerenederuje. Bohuzel, podobnych pripadu je pomerne dost, a nekdy muzes narazit i na to, ze novy a stary tag nejsou slucitelne … takze mas na vyber mezi starym a vykreslovanym nebo novym a nevykreslovanym… zmeny v defaultnim renederu se projevuji obcas ponekud … dele. (napr nouzove telefony u dalnic muzu uvest jako dalsi priklad).