Zgadzam się. Zbyt długo dywagujemy nad tym, bo to wszystko jest do skasowania. Patrzałem w Earth (data zdjęć 2017), Sentinel (mała rozdzielczość, ale duża aktualność i też powinno być widać cokolwiek) też nic nie wykazuje, żadnych dróg tylko pole.
Proponuję revert, jeśli autor raczy dać dowód (co raczej nie nastąpi) to co najwyżej się to przywróci. Bo trochę wstyd takie coś zostawiać.
Zgłaszam się na ochotnika dziś wieczorem.
Jednakże pooglądałem sobie inne jego edycje i tam kwiatków jest więcej - nieistniejące linie energetyczne, wyburzone budynki, skasowane odcinki dróg (raczej przypadkiem).
Trzeba sprawdzić wszystkie jego poprawki.
Jeśli stwierdzi się że zmapował kompletnie fikcyjną stację kolejową to (a) gratulacje za złapanie (b) absolutnie wszystko do wycofania (c) konto do zabanowania.
Spoglądając wczoraj na mrówki zauważyłem że dość sporo pojawiło się ich w Głogowie po niedawnej zmianie nazw ulic bez jednoczesnego dopasowania punktów adresowych.
Mrówki częściowo już poprawiłem, ale przy dokładniejszej analizie zestawu zmian zauważyłem że oprócz samych zmian nazw ulic pojawiło się w nim kilka przeklasyfikowań dróg.
Moje wątpliwości budzi w szczególności podniesienie klas dla niezbyt szerokich ulic osiedlowych z ograniczeniami prędkości i/lub tonażowymi z residential do unclassified jak w tych przypadkach: https://www.openstreetmap.org/way/60930681 https://www.openstreetmap.org/way/93542649 https://www.openstreetmap.org/way/60930679
Jeśli wierzyć wiki: „Drogi lokalne w terenie zamieszkałym, dające dostęp do nieruchomości z brakiem ruchu tranzytowego, powinny być oznaczone jako highway=residential”.
Ja bywam w Głogowie kilka razy do roku nomen omen tranzytem i wspomniane drogi nie są takie po których prowadzony jest tego typu ruch.
W historii ww. ulic widać że co jakiś czas pojawiały się już próby podniesienia klasy, które były każdorazowo korygowane.
Dyskutować z autorem zmian czy od razu korygować ?
Jeśli autor poprzednich zmian był ten sam, korygować. W przeciwnym przypadku lepiej podyskutować, konsensus jest lepszy niż wojna edycyjna, szczególnie jeśli człowiek nie ma świadomości, czemu mu się odkręca zmiany.
To jest bardzo niewielka zmiana w klasyfikacji i da się zauważyć, że chodziło o połączenie drogi powiatowej z krajową. Jeśli na tych drogach nie ma utrudnień jak skrzyżowania równorzędne czy progi to zmiana jest do przyjęcia.
Wygląda to podobnie jak poprzednie zmiany, ale tertiary bym tu nie dał.
tertiary/unclassified nie muszą być to drogi oficjalne przeznaczone dla tranzytu. Jeśli nadają się do takiego ruchu i ktoś je w tym celu wykorzystuje, to zmiana jest ok.
W praktyce w miastach na drogach residential wprowadza się specjalne utrudnienia, by nie pełniły one nieoficjalnie funkcji tranzytowej. Nie wiem jednak, czy w Głogowie tak zrobili.
Przydałoby się też maxspeed tam uzupełnić.
Upycha te zmiany w zestawach opisanych jako korekty nazw ulic. Powinien je robić osobno, z uzasadnieniem.
https://www.openstreetmap.org/changeset/60125731 Czy te i kolejne zestawy podwyższające kategorie dróg są poprawne?
Z jednej strony wiki podkreśla że klasyfikacja urzędowa nie przekłada się na OSM, z drugiej jednak same edycje są niechlujne (pomijają łączniki, ronda, fragmenty ulic). Wiki wskazuje na klasy dróg, jednak nie mogłem znaleźć takiego zestawienia dla Poznania.
I powiem że zdziwiłem się że to się stało highway=trunk. No chyb aże to jest poprawna zasada katekoryzacji drogi - w tym wypadku obwodnicy jakiegoś miasta z zakazem ruchu pieszych, pojazdów wolnobieżnych, zaprzęgowych i rowerów.
Pytanie - jak zmapować postój dorożek? Amenity=taxi może być mylące…
{EDIT} znalazłem 3 warianty: atrakcja turystyczna, postój taksówek, miejsce parkingowe
Myślę, że to zależy, czy te dorozki służą do transportu (jak na Podhalu), czy są bardziej atrakcją turystyczną (krakowskimi dorożkami ciężko byłoby dojechać w jakieś konkretne miejsce). W pierwszym przypadku chyba nawet można by dać public_transport=stop_position i dodać gdzieś w description czy name, że chodzi o dorozki. W drugim przypadku po prostu tourism=attraction.