nie wiem, czy tam lasów nigdy nie było, czy się komuś zapodziały w trakcie edycji, ale gdyby ktoś bardzo chciał, to jest kawałek do podmalowania w okolicach Krążkowa/Krzepielowa (na północ od Głogowa). Można przerysować z podkładu, można skorzystać z danych Lasów Państwowych (https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/) - co kto lubi.
Utworzyłem relację jak to zwykle robiłem. Tym razem http://www.openstreetmap.org/relation/7172943 po czym przy zapisie JOSM krzyczał, że jest ona błędna. Czy ma to związek ze zmianą relacji ze starego typu na nowy? Jeśli tak to jak to powinno wyglądać wedle obecnych trendów.
Nie wiem czy się zbijasz, czy tak na poważnie piszesz.
Ja pisałem poważnie. I wg mojej wiedzy na tej relacji powinien być tag landuse=forest, a nie powinno go być na linii z rolą outer.
nie zgrywałem się tylko zaskoczony byłem że mogłem popełnić tak prosty błąd. A tak swoją drogą okazało się że nic nie zapomniałem zrobiłem tak jak robiłem zawsze i landuse=forest dodałem do właściwości linii. Dotychczas JOSM jedynie informował o tym jako warning, a obecnie jest to traktowane jako błąd. Osobiście nie widzę różnicy gdzie się to doda, ale skoro sobie tak życzył by dać do relacji a usunąć z linii to też tak zrobiłem.
Ma to swoje uzasadnienie. Było już mówione na liście mailingowej oraz pewnie na forum (i JOSM teraz linkuje do zadania MapRoulette) - multipolygony w starym stylu nie będą niedługo wspierane w osm2pgsql ze względów wydajnościowych.
W Gorzowie Wlkp, a nawet pod Szczecinem, widzę dużo budynków z importu otagowanych building=retail + landuse=retail na jednej linii.
Są jakieś przeciwwskazania, żebym usunął to błędne landuse=retail?
Tak samo z building=office + landuse=commercial, building=industrial + landuse=industrial.
Pytam się tak pro forma, bo w końcu jest to ten “niedobry” mechanical edit
Skasować chcę, bo raz że to niepoprawne, a dwa bardzo zaciemnia obraz gdy chce się na josmowych filtrach rysować landuse, a z nim jest biednie w Gorzowie Wlkp.