Wydaje mi się, że dawanie niektórym obiektom klucza historic mija się z celem. Tak jak to ma miejsce z cross i wayside_shrine, których historyczność jest często naciągana, bo ludzie używają tagu z braku innej alternatywy. historic=yes byłoby lepsze (Choć nie wiem po co mapować nie-historyczne czołgi lub samochody )
Jak stoi i jest dawno nieużywany, to moim zdaniem historic pasuje najlepiej - a już na pewno w muzeum. A jak ktoś uważa, że to nie jest obiekt historyczny, to można np. tak otagować:
Zapominają też niektórzy o efekcie kopiowania nawyków od innych. Jeśli ktoś nie czyta wiki i np. jest początkujący to powiela rzeczy które widzi na mapie czyli np. jak chodnik posiada tag: highway=footway + area=yes to robi to samo bo myśli że trzeba tagować tak jak jest zrobione przez kogoś i wtedy nie stosuje linii (przez obszar), bo według zasady highway=footway + area=yes ich się nie stosuje, a przez niestosowanie linii dokładnej przez obszar nawigacje “wariują”. Obrysowując szerokość np. chodników i nadając im tag area:highway+footway od razu tworzymy przejrzyste tagowanie i mapy na przyszłość pozbawione wady przy której nawigacje źle obliczają trasy, jednocześnie ucząc innych lepszego tagowania. Obszar dróg tak czy inaczej sam się nie wyrysuje ale jak już go rysować to i tagować lepiej niż dotychczas. Powiedzmy też, że po jakimś czasie wszystkie nawigacje i strony będą wyświetlały area:highway. Efekt może być wtedy powalający jeśli ktoś wyrysuje tak wszystkie drogi. Większość algorytmów routingu dla pieszych, nie rysuje prawidłowo trasy przechodzącej przez obszar (area=yes), z tendencją do okrążania trasy wzdłuż krawędzi. Dlatego stosowanie area:highway i oddzielnie otagowanej linii idącej po środku obszaru jest sensownym rozwiązaniem. Tylko obszary dla pieszych (skwery i place) jako wyjątek powinny być oznaczone nadal highway=pedestrian + area=yes. Ale aby routing tam nie wariował tak czy inaczej przez środek trzeba pociągnąć linię i nadać jej odpowiedni tag. Więc jeśli wyrysowujecie obszary dróg i je tagujecie to nie zapominacie o naniesieniuu dodatkowej rzeczy czyli dokładniejszej linii “routingowej” idącej przez ten obszar. Tagowanie area:highway ma też wiele innych zalet np. dzięki temu nikt nie będzie doklejał obszarów do dróg (linii) bo widać wtedy granicę między drogami a resztą obszaru.
Nie było, proszę Państwa, napisane, że CAŁA S1 zostanie nazwaną S52, a wyłącznie część od Bielska-Białej do Cieszyna. Reszta(od Pyrzowic do Bielska) zostaje S1, jak było wcześniej
Czy ktoś może sprawdzić relację type=associatedStreet? https://www.openstreetmap.org/relation/2148709
Nie bawiłem się tym, ale wydaje mi się że to nie powinno w ten sposób być łączone.
Wczoraj mapowałem właśnie koło tego odcinka A4 i znalazłem adresy nie istniejących budynków, a nawet natrafiłem na wyrysowany budynek który usunąłem (w pasie autostrady) http://www.openstreetmap.org/#map=19/50.10054/22.45337. Te adresy są chyba z importów. Co z nimi zrobić?
No wiesz jak tak stawiamy sprawę to można by i miesiąc wcześniej otwierać skoro wtedy już znamy zapowiedziany termin otwarcia i nic się nikomu z tego tytułu nie dzieje… Po za tym nie wiem taki Janosik czy inne routingi nie działa czasem na rzeczywistej / aktualnej mapie?
Aż tak dokładnie nie pamiętam. Wiem po prostu, że taka sytuacja miała miejsce.
Obrys drzew, granice parku i granice rezerwatów się rozjeżdżają (nawet o kilkadziesiąt metrów) i robi się straszny bałagan. Podejrzewam, że przynajmniej te rezerwaty powinny całe się mieścić w granicach parku, ale nie chcę czegoś popsuć, bo się na tym nie znam.