Wiele razy widziałem motor_vehicle=destination. Te zdanie sugeruje, że conditional jest potrzebne gdy podajemy ograniczenie numeryczne: “For restriction types expecting a numerical restriction value such as maxweight the condition may be a purpose-of-access condition (destination, delivery etc)”
Tak, jest ok, faktycznie istnieje w GDOŚ taka forma ochrony przyrody z takimi nietypowymi granicami obejmującymi brzeg rzeki Wisły. Warto jedynie dorysować waterway=stream lub waterway=river wewnątrz tych obszarów.
Nie lepiej by było zmienić to na boundary=protected_area?
Dokładność tych granic jest jednak kiepska - dobrze to widać jak się włączy podkład ISOK, nie ma więc co rysować waterway na ich podstawie.
Chodzi o błędy podczas wyszukiwania POI w miejscowościach położonych koło Kosienic. Przykładem niech będą Kaszyce.
Wyszukiwarka nie znajdzie tam kościoła (znajduje inny w lesie), świetlicy, biblioteki (wskazuje dobrze, ale w opisie podaje miejscowość Kosienice), itd. Za to cmentarz odnajduje, ale w “Kolonii” Kaszyce. http://www.openstreetmap.org/search?query=Kaszyce%2C%20Dom%20Ludowy#map=19/49.90553/22.74084
Znam szybszy sposób. Zamiast rysować granicę dla każdej miejscowości, należy skasować jedną, tą, która powoduje problem. Osobiście nie znam nikogo, kto będzie za nią tęsknił.
Macie pomysł co to za struktura, którą zaznaczyłem żółtą linią? http://i.imgur.com/IAMxNMY.png
To przedpole zamku w Lanckoronie: http://www.openstreetmap.org/#map=18/49.84758/19.71302
Na czas screenshota usunąłem większość zawartości z mapy aby nie zaciemniać obrazu. Moim zdaniem to jakiś element obronny. Chętnie bym to dodał do mapy tylko nie wiem jak otagować. Byłem tam i w terenie ta struktura jest niewidoczna bo za duża i porośnięta lasem. Gdyby to było na mapie to można by ją rozpoznać w terenie.
Nie wydaje mi się, żeby to było prawidłowe rozwiązanie problemu.
EDIT: Nominatim ma jakiś problem w tamtej okolicy. Dodałem granicę Kaszyc (https://www.openstreetmap.org/relation/5196266) i NMT nie chce jej zobaczyć. Być może to chwilowa jakaś przerwa w aktualizacji danych…
Zapewne większość forum zna Osmose, ale warto o tym przypomnieć. Polecam włączać sobie po jedynym typie błędów (np. tylko “zła droga *_link”) - tak się lepiej poprawia. Swoją drogą to patrząc na niektóre miejsca na mapie aż można się złapać za głowę.
Ja bym całość potraktował jako muzeum, choć może to być też park tematyczny (ale bym musiał sprawdzić na wiki). Chałupy dałbym jako building=yes (choć w tagach można zawrzeć kiedy zbudowane, nazwę oczywiście i nie wiem co tam jeszcze), ewentualnie kilka innych może się przydać - według ilości idąc: