Spotkaliście się z takim sposobem oznaczania “aktualności map” ?
Na razie skomentowałem ten zestaw zmian i ciekaw jestem odpowiedzi…
Przy okazji można się naocznie przekonać jak Mapy Google wprost kopiują dane z OSM a nawet kiedy dokładnie to robią…
BTW, Apple Maps również korzysta z danych OSM, jednak otwarcie się do tego przyznaje. Co ciekawe, na ich mapie, w tamtym miejscu jest ulica Ignacego Paderewskiego - czyli nie ciągną wszystkiego bezpośrednio z OSM
Szczecin. Jedno z dużych skrzyżowań w centrum. Dostępne dobre zdjęcia orto. Całkowity brak relacji skrętów w lewo. Ostatnio jechałem i się zdziwiłem co mi janosik zaproponował w zamian
Skrzyżowanie było dokładnie rozrysowane, jednak zostało uproszczone przez @d3mol3k. Może warto, abyś skomentował jego zestaw zmian?
Jeśli wyjdzie na to, że jednak warto, aby to skrzyżowanie było rozrysowane, można spróbować wycofać tą zmianę i jedynie rozwiązać powstałe konflikty, aby nie dublować tego, co było już zrobione…
Ok, napiszę. Mnie to wszystko jedno czy skrzyżowanie jest uproszczone, czy skomplikowane. Ale wypadało by, żeby wszystkie relacje na nim były odwzorowane. W tej chwili każda nawigacja samochodowa na danych OSM pokazuje w tym miejscu głupoty…np:
…aczkolwiek przy tej wielkości skrzyżowania geometryczne odwzorowanie drogi przez skrzyżowanie przy lewoskręcie jest bardzo pomocne więc nie rozumiem dlaczego to upraszczać…
W tym miejscu ten skręt jest faktycznie oddzielony od reszty dość sporą wyspą, więc to rozdzielenie drogi się broniło. Niemniej ogólnie linii powinno być jak najmniej. Tutaj błąd wynikał z niepoprawienia relacji skrętnych, co jest bardzo częstym błędem na osm - zarówno na prostych jak i skomplikowanych skrzyżowaniach.
Podobnie jak z adresami, zabieram się za wycofywanie ww. zmian.
Mam prośbę o przejrzenie reszty jego changeset’ów w Polsce, bo widzę, że jest jeszcze trochę takich masowych importów
Limit 10000 budynków z importu przekłada się na 60-70 tysięcy obiektów OSM, więc JOSM wysyła to jako taką serię 6-7 zestawów.
10 tysięcy budynków da się wizualnie sprawdzić w sensownym czasie, choć zależy to też od wielkości terenu i kształtu obszaru importu.
https://www.openstreetmap.org/changeset/99051029
To chyba wymaga poprawy? Obiekty dostały nazwy pospolite, jeszcze po angielsku, np. miejsce na piknik ma “Picnic table”. A wiata “Shelter”. OSMand automatycznie dodaje takie nazwy?