A jaka jest różnica między railway= abandoned a disused a dismantled i razed? Skoro już abandoned ma znaczyć, że nie ma toru, to równie dobrze można by go nie mapować?
Sugerowałem się bardziej tym: https://www.openstreetmap.org/changeset/59713992
Skoro resztki torów tramwajowych od dawna nieużywanych zalanych częściowo asfaltem i bez trakcji (żaden tramwaj już tamtędy nie przejedzie) to railway=abandoned, to dlatego analogicznie dałem tam.
Tory to jest tylko nawierzchnia. Pozostają jeszcze roboty ziemne i obiekty inżynierskie, które 70 lat po likwidacji torowiska są doskonale widoczne i dane o nich mogą się przydać (np. dla osoby planującej trekking).
(Przekopiowane z grupy fb, bo nie było odzewu 2 tyg. temu.)
Mamy tu pewnie kogoś z województwa śląskiego. Niedawno na komendach policji w tym województwie zainstalowano defibrylatory AED. Ktoś oznaczy? Ja bym dodał, ale nie chcę się walnąć nie mając jak sprawdzić.
Dla przypomnienia będzie to emergency=defibrillator + indoor=yes + defibrillator:location=“opis lokalizacji” + opening_hours=* (24/7 jeśli dostępne całą dobę, poczekalnie na komendach chyba tak)
Oddzielne oznaczenie punktu sprzedaży w ramach sklepu „Świat Prasy” (https://www.openstreetmap.org/node/8872519437). Swoją drogą, jak/czy oznaczyć, że w danym sklepie są sprzedawane dodatkowo inne artykuły, niż wskazuje na to tag shop?
Także zauważyłem te zmiany np. https://www.openstreetmap.org/changeset/107082319
description=“Heated tobacco is sold here”
dodane do centrum handlowego.
Postaram się przejrzeć jutro te zmiany zaczynając od Warszawy, a potem resztę województwa mazowieckiego.
Punkty dodane w niedokładnych miejscach, na pewno nie po wizycie na miejscu. Jeśli są w obrębie budynku centrum handlowego to ok, ale niektóre wylądowały w podejrzanych miejscach, np. na parkingu. Tagowanie niepoprawne i nie wiem czy “Heated Tobacco” to jakaś nowa marka, bo wcześniej nie słyszałem?
Jestem za.
Nie ukrywam, że zdążyłem już doraźnie poprawić wszystkie punkty w zachodniopomorskim (ale opolskie jeszcze zostało :P) poprzez usunięcie z nich pseudo adresów. Niemniej jednak, nadal wymagają one weryfikacji zarówno pod względem lokalizacji punktu, jak tego czy w ogóle takowe istnieją - więc wciąż kwalifikują się do wycofania.
Swoją drogą, zauważyłem, że po komentarzu od @RicoElectrico pojawił się nowy changeset, w którym nastąpiła poprawa formatu adresu w jednym z punktów. Mimo tego, nadal nie ma odpowiedzi na żaden komentarz pod ich zestawami zmian. Trochę to dziwne.
Zgodnie z moimi obawami: mimo zwrócenia uwagi w komentarzach wciąż przybywa nowych importów. Adresy nadal są kopiowane “na chama” z ich bazy prosto do addr:street, np.: “Rejowiecka 34, 22-100 Chełm, Pologne”.
Możliwe, że najskuteczniejszym rozwiązaniem tej sytuacji będą działania bezpośrednio ze strony DWG…
Mógłby ktoś skontaktować się z użytkownikiem bartekbak? Jedyna edycja to (oprócz wykasowania wyburzonych budynków i dodania tagów parkingu) zmiana numeru drogi na 2137. Nie wiem sam jak do niego napisać o tej aktywności
Potrzebuję pomocy w edycji drogi.
Chodzi o wybudowany odcinek drogi ul. Armii Krajowej w Łańcucie pomiędzy węzłami:
50.0624245, 22.2278903
50.0648335, 22.2397043
Jest to odcinek pomiędzy dwoma rondami.
Drogi są już otwarte, oba ronda aktywne, drogi są asfaltowe, utwardzone, oświetlone, są nawrotki i zjazdy (które dodam póżniej jak uzbieram odpowiednią ilość śladów GPS), ale wstępnie drogi które obecnie są zaznaczone jako Under construction, są już przejezdne.
Sam nie chcę ruszać, aby czegoś nie spierniczyć.