Prośba o zaznaczanie remontów na OpenStreetBugs

Mam prośbę - jeśli w związku z jakimś remontem zmieniacie dostępność drogi (np. poprzez dodanie access=no lub ustawienie highway=construction) postawcie również błąd na OpenStreetBugs, np. za pomocą http://osmapa.pl/bugs/
W JOSM jest również dostępna wtyczka openstreebugs do łatwego zarządzania błędami w edytowanej okolicy.

Po co? Po to, by zamknięta droga nie wisiała w nieskończoność jako nieprzejezdna. Np. ja przejeżdżam dzisiaj przez jakąś okolicę, widzę remont z objazdem, więc zaznaczam go w OSM i dodaję “buga” na OSMBugs, by temat był widoczny z daleka, dzięki czemu ktoś inny (być może nawet z okolicy) poprawi dane miejsce, gdy remont się skończy.
Zachęcam również do systematycznego sprawdzania swojej okolicy na OSMBugs.
Dzięki :slight_smile:

Rozumiem, że chodzi o to, aby w ten sposób powiadomić lokalnych mapperów, ale jeśli robię to w swojej okolicy i sam remont obserwuję, to chyba nie jest konieczne.

Oczywiście - jeśli wiesz, że nie zapomnisz otworzyć drogi po skończonym remoncie to nie ma potrzeby stawiania buga.

Ustawiałem tag fixme czy coś w tym stylu w takich sytuacjach.

Fixme na drodze czy węźle jest mało widoczne, szczególnie na renderze. OSMBugs lepiej nadaje się do tego celu.

Tu ładnie widać :wink: keepright.ipax.at

Nie mam ochoty ganiać po setkach serwisów pokazujących to czy tamto. OSMBugs ma wtyczkę w JOSM i to dla mnie jest przewagą.

Mogę powiedzieć to samo mając na myśli inne serwisy niż Ty :stuck_out_tongue:

No jest, nie wiedziałem o takiej wtyczce. (W ogóle chyba powinienem się wtyczkami JOSM zainteresować.) Jeśli ta wtyczka pozwala zgłosić buga to super(zkładam, że tak jest), jeśli nie to musiałbym specjalnie wbijać na OSMBugs żeby to zrobić, a tag mogę wstawić z poziomu JOSM.

Pozwala.
Dlatego właśnie proszę o dodawanie bugsów, bo nie kosztuje to dużo pracy (można zrobić z poziomu JOSM), a pożytek może być duży.