Zrobione - prośba o wykreślenie z listy.
A nie lepiej notki pododawać na mapie?
Okolice Stary Sącz … adresy zduplikowane bałagan, wygląda, że nie tyko u nas ale i administracji
szydzio: rmikke:A tę listę nie lepiej by było mieć na wiki?
+1
A nie lepiej notki pododawać na mapie?
Byłoby ślicznie, gdyby komuś chciało się takie narzędzie zrobić. Żeby łatwo było zgłaszać, brać do zrobienia, odhaczać że zrobione i jeszcze żeby to na mapie było widać
rmikke:A tę listę nie lepiej by było mieć na wiki?
+1
A gdzie na wiki?
Dzięki za to edytowanie!
Wieś Janczewo, gmina Santok w lubuskim.
https://www.openstreetmap.org/#map=17/52.75606/15.34614
Część numeracji już została przyporządkowana do nazw ulic, gmina będzie sukcesywnie je nadal zmieniać.
https://santok.e-mapa.net
Powiat łowicki: Zielkowice
Nie podoba mi się ta nowa adresacja tutaj, nowe adresy nadano od części wsi a nie od wsi i ulic : /
szydzio: rmikke:A tę listę nie lepiej by było mieć na wiki?
+1
A gdzie na wiki?
Na szybko zrobiłem coś takiego.
przy okazji:
powiat wyszkowski: Basinów - zrobione
https://www.openstreetmap.org/changeset/113461880 Przeginia Duchowna zrobiona przez syntexa
https://www.openstreetmap.org/changeset/113542673 - Marcyporęba przez Szydzio
https://www.openstreetmap.org/changeset/114408807#map=14/49.9340/19.6608 - Bęczyn przez szydzio
Utworzyłem https://www.openstreetmap.org/note/2955574 i https://www.openstreetmap.org/note/2955579 i https://www.openstreetmap.org/note/2955614
Aktualna lista poniżej:
Strona z budynkami pomaga wyszukiwać takie miejsca
Do poprawienia są następujące wsie w których zmienił się system adresacji:
Województwo mazowieckie
Powiat węgrowski: Pogorzelec, Ruchenka
Powiat łowicki: Zielkowice
Powiat ostrołęcki: Przytuły Stare, Drwęcz, Zamość
Województwo małopolskie
Powiat krakowski: Wielmoża, Nowa Góra, Wielkie Drogi, Kłokoczyn, Przeginia Duchowna, Przeginia Narodowa
Powiat olkuski: Jangrot, Chełm, Gołaczewy, Bydlin, Sucha oraz część Sułoszowej
Powiat suski: Błądzonka, Zasypnica, Role (części Suchej Beskidzkiej)
Powiat wadowicki: Brzezinka, Bęczyn, Paszkówka, Marcyporęba], Nowe Dwory
Poprzednia lista, razem z linkami do zrobionych: https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=840129#p840129
Gotowe miejscowości przekreślone
Byłoby ślicznie, gdyby komuś chciało się takie narzędzie zrobić. Żeby łatwo było zgłaszać, brać do zrobienia, odhaczać że zrobione i jeszcze żeby to na mapie było widać
Nie wiem czy to ironia czy nie, ale uwagi już mamy. Lepiej tak takie listy rzeczy do poprawienia trzymać.
Moim zdaniem każde zgłoszenie tutaj powinno mieć link do utworzonej uwagi.
I chcę zgłoszenia w tej liście na uwagi przerobić.
A, teraz https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Importy_oficjalnych_danych_pa%C5%84stwowych/TO_DO_list znalazłem
To naprawdę powinno być w uwagach
Drwęcz gotowy, na wiki też zmieniłem
Gotowa Sucha Beskidzka, niestety ma kilka zdublowanych adresów formalnie poprawnych tj różnica między a i A ale jest też kilka zdublowanych niepoprawnie
Gotowa Sucha Beskidzka, niestety ma kilka zdublowanych adresów formalnie poprawnych tj różnica między a i A ale jest też kilka zdublowanych niepoprawnie
Spróbuj zgłosić do gminy. Poprawiłem w ten sposób kilkadziesiąt adresacji. Z reguły gminy lub zespół GeoSystem bardzo ładnie współpracują.
Praktycznie wyczyściłem całą listę, ale niestety przybyło kolejne kilkanaście miejscowości do poprawy
https://www.openstreetmap.org/note/3040853 - Lgota Murowana
https://www.openstreetmap.org/note/3040845 https://www.openstreetmap.org/note/3040844 https://www.openstreetmap.org/note/3040841 https://www.openstreetmap.org/note/3040834 - kilka innych
https://www.openstreetmap.org/note/3052230 i inne.
W miejscowości Skwierzynka nadano nazwy ulic i trzeba wymienić adresację. Ja adresów nie ruszałem, póki co dodałem większość nowych budynków.