Prośba o import adresów

Wieś Żupawa, gmina Grębów, powiat tarnobrzeski, woj. Podkarpackie
Proszę o hurtową zmianę kodów pocztowych dla tej wsi, bo dla większości budynków wprowadzony dziwny kod 39-441, a wg bazy kodów poczty polskiej mają on kod 39-400. Część numerów też zgubiona, kilka dodałem i przesunąłem.

Hej
Według ostatniego zasilenia danych PRG przez gminę jedynie niewielka część adresów (49 punktów) we wsi ma kod pocztowy 39-400. Zdecydowana większość (209 punktów) ma kod 39-441.
Mogę ewentualnie spróbować przedzwonić do urzędu gminy i spytać jak to jest z tymi kodami.

Potwierdziłem w UG Grębów, że prawidłowy kod to 39-400.
Kody dla m. Żupawa zaktualizowałem.

W gminie Wadowice w kilku tutejszych wsiach nadano nazwy ulic i zmieniły się numery adresowe budynków.

https://wadowice.pl/urzad/wydzialy/wydzial-planowania-przestrzennego/nadanie-nazw-ulic/
Proszę o zaciągnięcie aktualnej bazy https://wadowice.e-mapa.net/
W we wsi Wysoka też widzę, że adresy nowe trzeba pociągnąć OpenStreetMap
Zastanawiam się z jakiego “GPS-a” korzysta sołtys Wsi Klecza Dolna, bo twierdzi (na czasie 1min45sek) w materiale filmowym Nie dostaną korespondencji?, że sprawdzał GPS i są dobre nowe adresy :smiley: Na mapach korporacji tradycyjnie śmietnik adresowy (napisałem do tamtejszych durnych automatów co “czytają” zgłoszenia i uwagi, może za 10 lat sztuczna inteligencja aktualizację pociągnie na korpo mapach ;-), na innych znanych mapach nawigacyjnych też stare numeracje, widocznie nie znam wszystkich map… Chyba, że dla niego ten szumny “GPS” to oficjalna mapa gminy?

Zrobione - changeset, może ktoś zweryfikować czy nie popsułem.

Można jeszcze ew. poprzyklejać do budynków.

A po co kasowałeś poprawnie już zaktualizowane adresy jak np. tutaj czy tutaj ?
W ten sposób tracimy ciągłość historii adresacji no i niepotrzebnie usuwamy czyjąś dobrą pracę :frowning:

Gmina Krzeszowice, wieś Rudno OpenStreetMap proszę pociągnąć nowe numeracje powiązanie z nazwami ulic. Możliwe, że jeszcze któreś pobliskie miejscowości wymagają aktualizacji, na razie widzę rozbieżności w Rudnie.

Spoko - jutro zaciągnę całą gminę z PRG i zobaczę czy w tej gminie jest tego więcej.

1 Like

Zrobione.

Zmieniła się adresacja na uliczną we wsi Purzec gmina Siedlce.

Adresacja zaktualizowana.

1 Like

Wieś Wysoka w gminie Wadowice

też ma nowe numeracje, proszę pociągnąć aktualne numery.

Zrobione - przy okazji widzę, że obok Stanisław Górny też ma wprowadzone nazwy ulic, uzupełnię to w najbliższym czasie.

wieś Niedźwiedź, gmina Słomniki w Małopolsce, nowe numeracje powiązane z nazwami ulic. Nie przeglądałem innych wsi, ale przypuszczalnie nie tylko Niedźwiedź w gminie wymaga pociągnięcia nowych numerów

Zmieniły się adresy w miejscowości Skrzelczyce, woj. świętokrzyskie, gmina Pierzchnica. Nowa numeracja powiązana jest z dodaniem nazw ulic do adresów.

1 Like

Proszę o import adresów dla miejscowości Baciuty w gminie Turośń Kościelna w woj. podlaskim. Zostały nadane nazwy ulic i adresy wymagają aktualizacji. Aktualna baza adresowa jest dostępna w serwisie mapowym turosnkoscielna.e-mapa.net.

Zrobione.

1 Like

Adresacja zaktualizowana.

2 Likes

Adresacja zaktualizowana częściowo, na tyle, na ile dostępne są nowe dane.
Gmina nie uzupełniła jeszcze wszystkich nowych adresów (na chwilę obecną widocznych jest ok. 100 nowych punktów adresowych).

1 Like

Zmieniła się numeracja we wsi Kawnice w gminie Golina w woj. wielkopolskim. Obszar wsi Kawnice-Kolonia przyłączono do wsi Kawnice i wydzielono ulice Poznańską, Pogodną, Słoneczną i Wiatraczną. Aktualne dane są dostępne w serwisie golina.e-mapa.net.