Prośba o automatyczną edycję dla obszaru Polski: nazwa sklepów ALDI na Aldi

Jak w temacie, zgodnie ze stosowaną zasadą nie używania wielkich liter + ujednolicenie zapisu. Dzięki! :blush:

2 Likes

Dla mnie bez większej różnicy czy Aldi czy ALDI.
Zależy mi za to, aby było jednolicie w Polsce.

Dlatego jeżeli się zgodzimy na wersję to należy najpierw poprawić w NSI: Name Suggestion Index

Nazwa pochodzi od Albrecht Diskont, co było kiedyś podnoszone jako argument za ALDI jako skrótowiec.

1 Like

Patrząc jak to Niemcy używają u siebie to też nie ma pełnej zgodności. Ale przekonuje mnie ten wpis i argument: Komerzielle Mapper, Potlatch und die Tags, die gerade so zur Hand sind - #15 by Oli-Wan
Trzymałbym się czytelności i braku faworyzowania wielkością liter żadnej z sieci handlowych.

3 Likes

Osobiście minimalnie preferuje Aldi ale obie wersje mi odpowiadają

A jaka wersja jest na sklepie?

Jest caps lockiem, tak samo jak Orlen.

Żabka, Stokrotka, Groszek za to stosują typografię małymi literami - my zazwyczaj wszędzie dajemy pierwszą literę dużą, a potem małe.

3 Likes

Jak dla mnie nie ma powodów żeby pisać tę nazwę dużymi literami. To nie jest “prawdziwy” skrótowiec, wtedy zapisywałby się AlDi (analogicznie jak zapis partii Socjaldemokracja Polska to poprawnie SdPl, nie SDPL (SdPl, Encyklopedia PWN: źródło wiarygodnej i rzetelnej wiedzy) choć w internetach oczywiście jest różnie.) Nazwa IKEA jest rzeczywiście poprawnym skrótowcem, bo nazwa pochodzi od pierwszych liter czegośtam szwedzkiego. Aldi to inna sytuacja.

5 Likes

Popieram zmianę na Aldi, to jest nazwa używana w realnym użyciu. Nawet jak marketing firmy preferuje inny wariant.

4 Likes