Propozycja nowego Klucza lub Tagu na OSM Wiki.

Propozycja procedury tworzenia Proposal sugerowana przez https://wiki.openstreetmap.org/wiki/User:Yurik:
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Talk:Wiki#Proposal_to_change_Proposal_process

Uproszczone tłumaczenie według Google:

Propozycja zmiany procesu składania Proposal na Wiki
Chciałbym zaproponować zmianę sposobu omawiania nowych tagów. Myślę, że możemy sprawić, że proces będzie bardziej usprawniony, z mniejszą liczbą “gotchas”. Krótko mówiąc, myślę, że powinniśmy po prostu utworzyć nowe strony Key:* lub Tag:*, dodać jakieś ostrzeżenie na górze (np. “Ten tag nie został jeszcze zatwierdzony przez społeczność”) i użyć odpowiedniej strony “Talk” dla dyskusji i głosowania. Istnieje wiele zalet tej metody:

Cała dokumentacja jest zawsze w tej samej strukturze, bez konieczności kopiowania niektórych z omawianych treści na strony znaczników po zakończeniu dyskusji.
Nowi użytkownicy mają już tendencję do tworzenia nowych stron Tag:* lub Key:* podczas składania propozycji, a opiekunowie Wiki często muszą przenieść te strony do przestrzeni nazw “Proposals”, aby nowy sposób był bardziej intuicyjny.
Odpowiednie https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Data_items zaczną działać od razu, ponieważ zostaną skojarzone z odpowiednimi stronami, a zatem jeśli ktoś już używa tych tagów w OSM, iD i OSM Taginfo będą wyświetlać odpowiedni opis od samego początku, jeszcze przed zatwierdzeniem tagu.
Zapytanie o te tagi będzie możliwe przy użyciu zapytań “Sophox”, nawet jeśli nie zostały jeszcze zatwierdzone
Dyskusja będzie zawsze dołączana do tagu (w ramach strony dyskusji)
W przypadku osób, które nie znają j. angielskiego, łatwiej będzie przygotować propozycje w innym języku, niż próbować dowiedzieć się, czy Proposal:Pl:* vs Pl:Proposal/*.
Tłumaczenie propozycji byłoby takie samo jak tłumaczenie dowolnego innego tagu - np. nawet jeśli utworzymy dany Pl:Key:Foo, zawsze ktoś inny mógłby stworzyć odpowiedni Key:Foo dla mówiących po angielsku i bardziej ogólnej dyskusji.
Jeśli propozycja zostanie odrzucona, do odrzuconego tagu nadal będzie przypisana strona z wyraźną notatką na górze, zniechęcającą do jej użycia.
–Yurik (dyskusja) 18:37, 15 lutego 2019 (UTC)

IMHO pomysł ciekawy, ale nie może zastąpić obecnego procesu. Jako alternatywny sposób tworzenia nowych tagów - tak, ale w przypadku zmiany lub likwidacji czegokolwiek zawsze w którymś miejscu będzie śmietnik w dokumentacji, który trzeba będzie porządkować i cały zysk diabli biorą. Z nawiązką.