Propozycja automatycznej edycji - usunięcie nazwy opisowej "boisko"

Proponuję automatyczne usunięcie name=Boisko i name=boisko z leisure=pitch sport=soccer

Edycja byłaby powtarzana w przyszłości bez ponownego zgłaszania.

Jak zwykle, nie wykonam automatycznej edycji jeśli nie będzie potwierdzenia że jest to dobry pomysł.

(w tym momencie nie ma tego dużo - http://overpass-turbo.eu/s/IHT ale poprawianie ręczne wolę zostawić na przypadki typu https://www.openstreetmap.org/node/6079773386 )

Jestem za, z tym że może dodać walor edukacyjny? W sensie żeby dodawac note=“wyjasnienie że boisko to zła nazwa, najlepiej z linkiem do wiki plus timestamp, żeby można było usunąć po roku”?

Popieram pomysł przy czym uwagi @rmikke są bardzo dobre i warto je uwzględnić w skrypcie :slight_smile:

Może w ogóle postawić bota, czyszczącego takie rzeczy raz na tydzień i usuwającego swoje uwagi po roku, a na forum tylko dyskutować dodanie poszczególnych filtrów do bota? W stylu >> Chcę dodać do bota shop=* name=“sklep” lub “Sklep” <<?

A uwaga mogłaby mieć treść:
note=“<ewentualna wcześniejsza zawartość tagu note> [UWAGA] Nazwa <to co bot wyciął> nie spełnia warunków bycia dobrą nazwą obiektu w OSM (patrz: https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Nazwy#Nazwa_jest_tylko_nazw.C4.85 ) [wpisał= zniknie_po=<data, po której bot usunie swój dopisek>”

Tylko musiałaby być jakaś lista wyjątków, żeby je uwzględniał po dopisaniu, bo nigdy nie wiadomo jak ktoś sobie co nazwie.

Co dodawania tagów note i usuwania ich po jakimś czasie - wolę tego nie robić. Przede wszystkim dlatego bo nie chcę obiecywać że za rok dalej będę się tym zajmować. Dużo już znalazłem śladów projektów typu “będzie to automatycznie usunięte/zaktualizowane” które zostały porzucone i jest to na ogół dość flustrujące.

Jednak znikające nazwy, widoczne opisy zmian w historii i narzekające edytory (w tym momencie zarówno JOSM jak i iD wykrywają nazwy opisowe, choć nieco inne grupy) powinny trochę ludzi wyedukować.

Przy okazji, kod źródłowy będzie opublikowany w dokumentacji na wiki tak jak z https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Mechanical_Edits/Mateusz_Konieczny_-_bot_account/fix_descriptive_name_on_ATMs_in_Poland#Bot_source_code

Obowiązkowa dokumentacja jest na https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Mechanical_Edits/Mateusz_Konieczny_-_bot_account/fix_descriptive_names_on_soccer_pitches_in_Poland

Idealnym miejscem na to jest komentarz do changesetu, w którym taka nazwa się pierwszy raz pojawiła.

Jestem za ale, bez dodawania żadnego note.