Propozycja automatycznej edycji: `brand=Orlen` na stacjach Orlenu

Proponuję

(1) dodać brand=Orlen do amenity=fuel name=Orlen do tych bez jakiegokolwiek brand

(2) Tak samo do amenity=fuel name=PKN Orlen bez brand

(3) Tam gdzie jest brand = PKN Orlen zmienić na brand=Orlen

Czy też PKN Orlen i Orlen to nie jest to samo?
Może zmienić też name=PKN Orlen na name=Orlen?

linki do powiązanych danych: overpass turbo overpass turbo

7 Likes

Tak na wszystkie.

1 Like

Przy takiej zmianie chyba warto od razu pójść na całość i uzupełnić dane na takie, jakie podpowiada Name Suggestion Index

amenity=fuel
brand=Orlen
brand:wikidata=Q971649
name=Orlen
3 Likes

A, planuję tą edycję powtarzać w przyszłości jeśli pojawią się nowe pasujące obiekty.

uważam ten tag za całkowicie zbędny, nie dodaje on informacji które nie są zawarte w brand i położenie obiektu.

Nie wiem czy jest zbędny czy też nie ale wiele obiektów z kluczem brand dostaje jednocześnie klucz brand:wikidata Key:brand:wikidata - OpenStreetMap Wiki (paczkomaty, KFC, McDonalds, i.t.p.) a są one najczęściej dodawane poprzez NSI zintegrowane w iD lub poprzez np. plugin w JOSM.

Twojemu automatowi dodanie tego klucza nie sprawi kłopotu a np. iD przy walidacji danych wyświetla komunikaty o uaktualnieniu znaczników np. dla stacji paliw o nazwie Orlen. Dodając ten klucz automatem mapujący będą mieli 1 kliknięcie mniej.

2 Likes

Tak czy siak uważam, że jeśli NSI go sugeruje to powinniśmy dla dobra ogółu go jednak dodać (jeśli nie ty skorzystasz to inni). Przeprowadzając tego typu aktualizację to kwestia 1 linijki w kodzie. Ja osobiście popieram ideę tagowania wikidata.

1 Like

brand:wikidata=* jest dobre do zaciągania logo marki

PKN Orlen to stara nazwa, w 2023 została zmieniona na Orlen, więc myślę, że warto zmienić na name=Orlen.

Wikidata zawiera sporo dodatkowych informacji które może pobrać renderer, myślę, że warto też dodać.

PKN Orlen to była ewentualnie nazwa operatora, ale samych stacji - nigdy.