Promowanie OSM w instytucjach publicznych

Myślałem aby zrobić taką listę instytucji publicznych które na na stronach korzystają z Google Maps. Zaoferować im pomoc w wprowadzeniu OSM. No i przy mapce mógłby być napis, że dzięki OSM ta instytucja oszczędzą x złotych miesięcznie, bo normalnie musieliby zapłacić tyle a tyle Google. Co myślicie o takim pomyślę?

A dodatkowo informować jakie instytucje już korzystają z OSM http://openstreetmap.org.pl/o-openstreetmap/wykorzystanie-mapy/korzystaja-z-osm/ (pełny spis w linku na samym dole)

A jakie przykładowe instytucje publiczne płacą za mapy Google’a?

To dobre pytanie, Ostatnio patrzyłem na poczte polska szukając placówki Poczta Polska i się nad tym zastanawiałem. Wg cennika do 25 tys zapytań jest za free.Cennik Google W sumie można zacząć od Poczty Polskiej. Może złożyć zapytanie ile płacą za Google Maps? To chyba powinno być jawne. Co sądzicie?

Nie da się zastąpić usług Google’a zwykłą mapą z osm.org. Większość zastosowań w firmach i instytucjach, jakie widziałem, włączając w to Pocztę Polską, wymaga umap.

hmm ale z tego co rozumiem to dla OSM też jest umap http://umap.openstreetmap.fr/en/ . Rozumiem, że mają już ustawioną apkę pod Google i nie będzie im się chciało zmieniać? No ciekawe ile takie duże istytucje publiczne płaca za Google Maps

Pomysł promowanie jest dobry, mam nadzieję że na konferencji będzie okazja trochę o tym pogadać z przedstawicielami takich instytucji, żebyśmy wiedzieli co właściwie warto im podpowiadać. Być może Polska powinna mieć własny serwis geomatyczny z mapkami na bazie OSM, żeby urzędy nie wisiały z kolei na serwerze brytyjskiej fundacji.