Problem z rysowaniem i nagrywaniem śladu na iOS

Cześć!

Do tej pory używałem OSM na Androidzie i nie miałem problemu z nagrywaniem śladu. Ślad rysował się w czasie rzeczywistym zarówno gdy używałem aplikacji, jak również kiedy miałem ją wyłączoną i zablokowany ekran.

Odkąd zmieniłem telefon na z iOS to pojawił się problem z nagrywaniem śladu. Ślad nagrywa się i rysuje w czasie rzeczywistym tylko przy uruchomionym ekranie aplikacji. Aplikacja tak jakby nie umiała działać po wyłączeniu, nie rysuje śladu i go nie nagrywa.

Dodam, że nie pomogła ponowna instalacja OSM ani reset iOS.

O co może chodzić? Czy może nie ustawiłem czegoś w ustawieniach?

Dziękuję za pomoc!

OsmAnd? https://github.com/osmandapp/OsmAnd-ios/issues/94 (rozwiązania nie ma)

Tak OsmAnd. Dokładnie taki problem jak opisany w linku.

Ale jak to? Przecież to w zasadzie najistotniejsza funkcja aplikacji poza tym że oczywiście wyświetla mapę. I jak to jest że na Androidzie działa a na iOS nie?

Mógłbyś jeszcze wypróbować Navita, ale nie wiem czy najnowsze wersje działają pod iOS.

To jest apka nawigacyjna. Nagrywanie to jest jej funkcja uboczna, dostępna jako plugin, domyślnie wyłączony.

Wersja na iOS to niestety chyba “gorsze dziecko”. Nie dziwię się, skoro trzeba by płacić pieniądze za sprzęt z logo jabłuszka i konto deweloperskie.

Dziękuję, ale niestety nie działa. OSM And na Androida to chyba najlepsza aplikacja do celów turystycznych i myślałem, że na iOS będzie tak samo.

Jasne, ale jak rozumiem to po włączeniu tego tak jak to tu (http://osmand.net/features?id=trip-recording-plugin) jest opisane to powinno działać tak samo jak na Androidzie?

Najważniejsze, że błąd już jest zgłoszony. Teraz trzeba czekać, aż go ktoś poprawi.