Powrót zablokowanego użytkownika?

Zenon_K56 skarży się na drobną zmianę którą zrobiłem w maju 2021 roku, chodzi o access=private na małej drodze, changeset 103952539. Byłem wtedy, w 2021 roku, na rowerze na wsi. Już nie pamiętam tego miejsca, i powiedziałem mu tak, ale Zenon_K56 stale wysyła niezrównoważene PMy (4 w jednym dniu) i pisze komentarze na tym changeset. To wzbudziło moje podejrzenia: on wie dużo o OSM, ale to konto zrobiło tylko 28 changesets. Wiem że w Polsce było kilku niesławnych zablokowanych użykowników. Czy Zenon_K56 może być jedym z nich?

I see that in Changeset: 103952539 | OpenStreetMap you clearly commented that you do not remember this place and you cannot help them about this ancient edit.

If they will continue, you can: write to DWG ( Data Working Group - OpenStreetMap Wiki ) or use “report user” functionality

In either case you should link affected changeset/PMs and note that you clearly stated that you do not remember this place and you cannot help them about this ancient edit.

I do not understand that and several other parts. Are you using autotranslator? In such case better to write in English and let people autotranslate on their own. This post has many incomprehensible parts.

1 Like

Changeset: 103952539 | OpenStreetMap has unsubscribe button, not sure is it available to changeset author.

I think this could be said in a friendlier way. It’s also not that bad!

Don’t stress too much about it @CRCulver :smiley:.

Nie było autotranslate, ja sam napisałem po polsku, bo tak muszę tu, czy nie? Przepraszam jeśli napisałem coś błędno, nie znam dobrze terminologii internetowej. Jak będzie “banned user” po polsku?

zablokowany użytkownik? zablokowane konto?

“zakazany redaktor” translates back to English as “forbidden redactor”

O, to czy użytkownik jest/był zablokowany pokazuje się na ich stronie. Np. Zenon_K56 | OpenStreetMap nigdy nie był blokowany a hk51_revertbot | OpenStreetMap ma aktywną blokadę.

Po skończonej blokadzie będzie się pokazywać “Active Blocks 0” (lub w tłumaczeniu) czego nie ma u osób które blokady nigy nie miały.

przepraszam jak to skopałem :frowning:

Napisałem “redaktor” w sensie “editor”, to jest, po angielsku my jesteśmy “OpenStreetMap editors”. Jeśli po polsku nie się mówi tak, no to dobrze.

Wiem że mogę napisać do DWG, ale myślałem że ludzie tu wiedzą lepiej kto byłi zablokowani w Polsce. Czasami kiedy widziałem w polskim mieście wandalizm, na przykład, inny polski użytkownik napisał mi, “That is left over from the damage that Polish user X did before he got banned.”

Miałem na myśli możliwość że to konto jest sockpuppet zablokowanego użytkownika, nie to, że to same konto było zablokowane wcześniej.

2 Likes

Nah, we’ve had threads in English and Russian. Feel free to alert us in English :slight_smile:

1 Like