Použití WMS od ČÚZK

Zdravím, používam k mapování WMS služby od ČÚZK: ortofoto a digitální model reliéfu 5. generace, ze kterýho obkresluju některý terénní prvky.

http://geoportal.cuzk.cz/(S(lhmhzafvgs5vuq3qgjkbphev))/Default.aspx?lng=EN&mode=TextMeta&side=vyskopis&metadataID=CZ-CUZK-DMR5G-V&head_tab=sekce-02-gp&menu=302

Někdo ze zahraničí se mě zeptal, jestli je jejich použití pro OSM vůbec oficiálně povoleno. Ve vyhlášce ČÚZK jsem se dočetl jen to, že by se měl uvádět akorát zdroj a datum. V datumu nevidim problém, ten se ukládá s odeslánim dat na OSM. Co vy na to?

Ahoj,
jak je to s modelem terénu netuším, ale svolení s využitím jejich ortofoto pro OSM jsme se několikrát neúspěšně pokoušeli získat. Jejich stanovisko je, že ortofoto lze použít pouze pro osobní potřebu. Odvozovat můžeš, ale odvozená data nesmíš šířit dál, tedy nahrát do OSM :frowning:

Aktuálně lze použít ortofoto bingu, mapboxu a esri (nebo se to přesne jmenuje). Bohužel kvalita je místy velmi nedostatečná, aktuálnost snímků taky pokulhává a je třeba dávat pozor na různé posuny - doporučuji kontrolovat oproti KM a LPIS.

Na @talk-cz se to několikrát probíralo.

Marián