Porównywanie koordynatów w OSM i na Wikipedii

Wikipedia ma w hasłach koordynaty geograficzne, OSM ma linki do Wikipedii jako jeden z tagów. Czy ktoś już zrobił narzędzie które porównuje te dwa zbiory danych czy zawierają te same dane?

Na Wikipedii koordynaty są orientacyjne.

To wiem, ale duże różnice, brak hasła, brak linkowanego artykułu warto wykryć.

Był plugin wikipedia do JOSMa który pozwalał łatwo tagować dane. Pokazywał wszystkie współrzędne z danej wersji językowej Wikipedii w widoku i pozwalał dodać tag jednym przyciskiem. Tylko że od paru dni nie działa na żadnej mojej maszynie. Pomagało to mocno w poprawkach w miejscach kultu - zwłaszcza w większych miastach sporo kościołów ma swój artykuł. No i zawsze można zrobić transfer w drugą stronę - ręcznie co prawda, ale jak już się ma tag wikipedia w osm to można współrzędne w Wikipedii uściślić.

Mysle, ze na podstawie lon,lat i wikiURL mozna wygenerowac plik *.osm stad
http://www.geonames.org/export/wikipedia-webservice.html

Tylko ktos musialby jakies narzedzie napisac.

Ja raczej wolę bazować na:
http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/ lub http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/
W zależności który działa w danym dniu.
Targeo ma, czasami, coś naniesione orientacyjnie, ale w większości bardzo przesunięte.
Włączam go jak chcę zobaczyć, czy jakieś OSM, szkoła lub inny obiekt publiczny jest w okolicy i wtedy szukam dokładnie w Geoportal.
W Wikipedia jest to co ktoś dodał lub “wymusił”, ale też nie wszystko. Na przykład brakuje dużo kościołów które są na listach diecezjalnych.
Sam wstawiałem, kiedyś, dużo koordynatów na Wikipedii i to bardzo orientacyjnie, bo wtedy nie miałem lepszych narzędzi i zacząłem zmiany, razem z “Malarzem”, sposobu podawania ich.
Praktycznie większość moich koordynatów lub innych danych na Wikipedii jest nie zmieniana.

Moze koordynaty nie sa zawsze dokladne, ale przynajmniej widac czego brakuje na OSM, a jest na wiki.

Mój bardzo prosty skrypt ( https://gist.github.com/Bulwersator/7872466 ) znalazł sporo błędnych tagów wikipedia w Krakowie. Gdyby było zainteresowanie to mogę wygenerować i udostępnić wyniki dla tego lub innych miejsc w Polsce - czy jest ktoś chętny?

Targeo kiedyś zrobiło akcję łączenia artykułów z ich mapą i oni wtedy sami wstawili wiele koordynat, zarówno u siebie jak i w Wikipedii. Nie były faktycznie zbyt dokładne w niektórych przypadkach. W targeo są też koordynaty wzięte z Pascala - te są często jeszcze mniej dokładne…

Natomiast wdzięcznym polem byłioby wykorzystanie danych z tabel Wiki Lubi Zabytki:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Wiki_Lubi_Zabytki#Lista_zabytk.C3.B3w

Są to w większości (choć nie zawsze) dość dokładne dane, które dodały osoby wykonujące zdjęcia poszczególnych zabytków. Dodatkowo - można by te dane wykorzystać do dodania wielu POI w OSM - np, można by pomyśleć o jakimś tagu, gdzie by można wpisywać numer rejestrowy zabytku… Dane o zabytkach są informacją publiczną.

ref:nid?

Jest wtyczka dla JOSM która daje:
heritage=2
heritage:operator=nid
ref:nid=A230
tourism=attraction

Plugin wikipedia do JOSM jest już naprawiony - posypał się przy migracji - nowy serwer odpowiadał w nieco inny sposób. Na własne potrzeby naprawiłem sam, sądząc że to znany problem. Okazało się że nie, ale ktoś inny go zgłosił.