POI - szkoła nauki jazdy

Witam,

Dodałem punkt na al. Piastów 2a/2 we Wrocławiu tj. szkoła nauki jazdy Safe Driving. Niestety nie jest widoczny na mapie i przyszedł do mnie automatyczny email, że nie podałem nazwy i adresu. Nazwa i adres zostały podane prawidłowo od samego początku. Dziękuje za pomoc.

https://www.openstreetmap.org/search?query=wrocław%2C%20safe%20driving
Jak widać - działa.

Widoczny nie jest, bo takie obiekty nie pokazują w domyślnym stylu renderowania. Wyszukiwalne jest, co pokazał Ci już maraf24.

W adresie niepotrzebnie dałeś addr:place=Wrocław, dlatego dostałeś maila. Już poprawiłem.

Da radę jakoś bardziej przerobić ten szablon, aby nie sprawiał problemów? Mam wrażenie, że w obecnym systemie nie bardzo.
Musiałby być dropdown albo checkbox “miejscowość bez nazw ulic”. Chowałby addr:street i zamieniał addr:city na addr:place.

Istnieją miejscowości z adresacją mieszaną.

Czy chodzi Ci o addr:place + addr:street, czy że addr:place koegzystuje z addr:street w jednej miejscowości?
Jak ten pierwszy przypadek wygląda np. w plikach PRG?
To niech wtedy nazwijmy to “adres bez ulicy”

Dziękuje za odpowiedz. A czy istnieje możliwość aby szkoła nauki jazdy była wyświetlana na mapie cały czas, a nie tylko przy wyszukiwaniu ? Moi adres to aleja Piastow 2a we Wrocławiu, tam na przykład sklep rowerowy i lodziarnia wyświetla się cały czas.

To zależy od autorów mapy, na razie się na to nie zanosi, bo szkoła nauki jazdy to nie jest popularny obiekt. Można to obejść, oznaczając to dodatkowo jako biuro (office=company). Co prawda to się też nie renderuje, ale za to jest szansa, że wkrótce będzie.

Tak, o to chodzi. Szablon adresowy w iD nie pozwala na opcje - https://github.com/openstreetmap/iD/commits/master/data/address-formats.json
I tu ciekawostka - jak tam widać, 8 dni temu ktoś zrobił fix dla Polski. Fix polegał na tym, że zniknął addr:place z szablonu, czyli mamy powrót do poprzedniej sytuacji, gdy nie dawało się w w iD w prosty sposób wpisać adresu w wersji bez nazwy ulicy.

12 tys. wystąpień (i strona wiki) to już dość popularny - niektóre typy sklepów tyle nie mają:

https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity%3Ddriving_school

Trzeba tylko zaproponować bilecik i znaleźć jakąś ikonkę.

A to niespodzianka:)
Ja tu widzę jednak mały problem - wiele szkół nie działa w miejscu, gdzie jest zarejestrowana - wynajmują sale na zajęcia teoretyczne w innych miejscach a podstawowa nauka odbywa się na ulicach. Podejrzewam więc, że amenity=driving_school często wskazuje tylko biuro.

A szanowni Państwo czy ktoś się orientuje jak spowodować, żeby szkoła nauki jazdy wyświetlała się w podpowiedziach wyszukiwaniach na stronie jakdojade.pl. Szkoła nauki jazdy Łukasz i Marek ma takie rozwiązanie we Wrocławiu.

Wszystko zależy od tego jak często aktualizują oni dane OSM. Tego nie wiemy, ich spytaj. Być może nie uwzględniają też amenity=driving_school, ale raczej pewnie tak - zdaje mi się, że jadą jak leci z POI.